Ogłoszenia na 10. Niedzielę Zwykłą - Odpust ku czci św. Jadwigi Królowej

ponad tydzień temu, 2024-06-08 Odsłon: 322

Dzisiaj obchodzimy odpust parafialny ku czci św. Jadwigi Królowej. Jest on połączony z niedzielą świadectw w ramach Kongresu Eucharystycznego. W naszym kościele świadectwo życia Eucharystią głosi na wszystkich Mszach świętych historyk - pan prof. Krzysztof Ożóg. O godz. 12:30 zapraszamy na główną Mszę świętą odpustową, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. prof. Jacek Urban - historyk i dziekan Kapituły Katedralnej na Wawelu. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do modlitwy za przyczyną naszej Patronki i do dzielenia się radością odpustową.

• we wtorek   - wspomnienie św. Barnaby apostoła
  • w czwartek - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  • w piątek      - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Dzisiaj wspólnota niepełnosprawnych Bystrzaki, która działa przy naszej parafii, kwestuje po Mszach świętych na organizację wakacji dla swoich podopiecznych.
  • Zapraszamy do zapoznania się i skorzystania z nowej inicjatywy modlitewnej w naszej wspólnocie parafialnej. Duchowy Szpital św. Jadwigi Królowej to miejsce modlitwy wstawienniczej, gdzie można zgłaszać smsowo intencje, prosząc o modlitwę w ważnych sprawach. Można także włączyć się w zespół osób modlących się. Szczegóły na ten temat znajdziemy na plakatach i na naszej stronie internetowej oraz w biuletynie z ubiegłej niedzieli. Ruszamy z tą inicjatywą od dzisiaj, czyli od odpustu ku czci naszej patronki św. Jadwigi. Zapraszamy.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga wraz z Jagódkami serdecznie zapraszają na pokaz gimnastyczno taneczny dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00. Występ rozpocznie się około godz. 12:00 i odbędzie się na sali teatralnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości.
  • Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas 7 odbędzie się we wtorek o 17:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • W sobotę 15 czerwca o godz. 11:00 w Bazylice Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach odprawiona zostanie Msza święta, w czasie której odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza. Jednocześnie będzie to uroczyste zakończenie Kongresu Eucharystycznego w naszej archidiecezji. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę uroczystość.
  • W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, na Mszy świętej o godz. 11:00 będą rozdawane dyplomy tym dzieciom, które w ciągu całego roku szkolnego systematycznie uczestniczyły w niedzielnej Eucharystii. Zapraszamy.
  • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła.

18 czerwca 2024