Ogłoszenia na 11. Niedzielę Zwykłą

3 dni temu, 2024-06-15 Odsłon: 194

W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny dzieci i młodzieży. Zachęcamy do spowiedzi z tej okazji codziennie podczas Mszy św. wieczornych. Wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców zapraszamy na Msze święte, które odprawimy w piątek: dla Szkół nr 21, 113 i 15 o godz. 8:30, natomiast dla Szkoły św. Jadwigi o 9:30. Będziemy dziękować za miniony rok, za zdobytą wiedzę i wszystkie owoce pracy, a także prosić Opatrzność o opiekę na czas wakacji, aby ten zasłużony odpoczynek był udany i bezpieczny oraz by nie brakło w nim miejsca dla Boga.

• w poniedziałek - wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  • w środę            - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.

• Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza na Mszę Świętą Klubową w poniedziałek 17 czerwca o godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej. Po Mszy Świętej na sali teatralnej wręczone zostaną medale „Nasi Najlepsi 2023/2024”, a Jagódki zaprezentują swoje najnowsze umiejętności.
  • W sobotę, jak co miesiąc, zapraszamy na różaniec w intencji rodzin i osób samotnych z naszej parafii za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:30 przy relikwiach Ojca Świętego, a zakończy Apelem Jasnogórskim.
  • W przyszłą niedzielę odwiedzi naszą parafię zaprzyjaźniony z nami ks. Wojciech Kościelniak - misjonarz z Tanzanii w Afryce. Na wszystkich Mszach świętych będzie można posłuchać jego świadectwa pracy na misjach, a także wesprzeć dobrowolnym datkiem sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari, gdzie ks. Wojciech pracuje.
  • Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca, składka na tacę jest kolejną składką inwestycyjną. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub poprzez stojący przy wyjściu z kościoła bezgotówkowy ofiaromat, a także wpłacane na konto. Są one przeznaczone w całości na kończący się remont świetlików i okien w kościele. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.
  • Zachęcamy do obejrzenia na stronie internetowej archidiecezji krakowskiej filmu o naszej parafii, zarówno o jej historii, jak teraźniejszości. Link do filmu można znaleźć także na naszej stronie parafialnej.
  • Na stoisku pod chórem można znaleźć najnowszy numer miesięcznika dla dzieci Staś.
  • Za tydzień będzie możliwość nabycia miodu.
  • Zapraszamy do udziału w 44 Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej do Częstochowy. Informacje znajdziemy na plakatach, a zapisywać można się w kancelarii parafialnej, w godzinach jej urzędowania.
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Skały zaprasza w przyszłą niedzielę na XXI Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Wojskowych i Dętych, który odbędzie się w Skale. Szczegóły na plakatach.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Są to śp.: Janusz Jędrys z ul. Stachiewicza 29 i Jerzy Łysak z ul. Stachiewicza 45. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

18 czerwca 2024