Ogłoszenia na 12. Niedzielę Zwykłą

19 czerwca 2021r. Odsłon: 1045

Dziś kończy się dyspensa od obowiązku udziału we Mszy świętej niedzielnej. W tym tygodniu zakończymy także rok szkolny i katechetyczny, a dzisiejsza składka jest kolejną składką inwestycyjną.

• w poniedziałek - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • w czwartek       - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

• Dzisiaj kończy się dyspensa Metropolity Krakowskiego od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej i świątecznej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele.
  • W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny dzieci i młodzieży. Zachęcamy do spowiedzi z tej okazji codziennie podczas Mszy św. wieczornych. Zapraszamy także dzieci i młodzież wraz z rodzicami na Msze św. na zakończenie roku, które odprawimy w piątek w kościele w następującym porządku: szkoła 113 i szkoła 15 - godz. 8:30, Szkoła św. Jadwigi - godz. 9:30 i szkoła 21 - godz. 10:30. Zapraszamy do dziękczynienia za ten wyjątkowy i trudny rok, za zdobytą wiedzę i wszystkie owoce pracy, ale także za każde nowe doświadczenie, jak praca zdalna, większa samodzielność, czy respektowanie różnych ograniczeń. Będziemy dziękować za przetrwanie i zdrowie, a także prosić Opatrzność o opiekę na czas wakacji, aby ten zasłużony odpoczynek dla ciała i ducha był udany i bezpieczny oraz by nie brakło w nim miejsca dla Pana Boga.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza na Mszę Świętą klubową w poniedziałek 21 czerwca o godz. 17:00 w górnym kościele. Po Mszy Świętej zostaną wręczone medale „Nasi Najlepsi”. Klub przypomina także o zapisach na "Wakacje z Jadwigą”. Szczegóły na ulotkach, stronie internetowej klubu oraz na Facebooku.
  • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • W przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia miodu przy naszym kościele.
  • Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę jest, jak co miesiąc, przeznaczona na parafialne inwestycje. Dwa lata temu rozpoczęliśmy starania w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska o dotację na termomodernizację naszego kościoła. W końcu, w tych dniach, otrzymaliśmy pozytywną decyzję, przyznającą nam środki na ten cel. Jednak z powodu ograniczeń budżetowych w Funduszu jest to mniejsza kwota, niż oczekiwaliśmy. Musieliśmy zmniejszyć zakres prac i ograniczyć się do wymiany całej ślusarki okien, witraży i świetlików oraz instalację fotowoltaiki. Prace mają się rozpocząć najwcześniej jesienią i potrwają do końca przyszłego roku. Całościowy koszt tego przedsięwzięcia wynosi prawie 3 mln złotych. Fundusz przyznał nam na ten cel dotację w wysokości 1,5 mln zł. Pozostałą część musimy wnieść jako tzw. wkład własny. Poza pieniędzmi, które mamy już odłożone, będziemy musieli w odpowiednim czasie pożyczyć brakujące środki. Zasadniczą pomocą jest w tej sytuacji comiesięczna składka inwestycyjna. Im więcej uda się nam zebrać, tym mniej trzeba będzie pożyczyć. Tym bardziej więc dziękujemy za wszelkie wpłaty na cele inwestycyjne, czy to poprzez składkę na tacę w trzecie niedziele miesiąca, wpłaty na konto, czy też poprzez bezgotówkowy ofiaromat stojący przy wyjściu z kościoła. Jest to wyraz wielkiej troski o nasz kościół, który po 30 latach wymaga poważnych prac, poprawiających jego stan materialny. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwość, zrozumienie i ofiarność w jakiejkolwiek wysokości.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Są to śp.: Władysława Guzik z ul. Rusznikarskiej 13, Danuta Browarnik z ul. Wybickiego 1 i Jan Majer z ul. Opolskiej 53. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

27 kwietnia 2024