Ogłoszenia na 16. Niedzielę Zwykłą

6 dni temu, 2024-07-20 Odsłon: 1502

Ludzie, których kochamy, zostają na zawsze, bo zostawili ślady w naszych sercach. (...) Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za wysiłek włożony w przygotowanie uroczystości pogrzebowych Ks. Proboszcza.

• w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny
  • we wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  • w środę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • w czwartek – święto św. Jakuba, apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa
  • w piątek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Ludzie, których kochamy, zostają na zawsze, bo zostawili ślady w naszych sercach. Zakończyły się uroczystości pogrzebowe śp. Ks. Proboszcza Marka Hajdyły, jako zespół duszpasterski parafii św. Jadwigi Królowej, pragniemy podziękować nade wszystko Panu Bogu za dar życia i powołania kapłańskiego ks. Marka i Jego gorliwą posługę dla tej Wspólnoty parafialnej. Dziękujemy Mamie ks. Marka, za dar syna, którego codziennie wspierała modlitwą, by wiernie i ofiarnie trwał na drodze swojego powołania, zechciejmy o Mamie ks. Marka pamiętać przed Panem Bogiem w naszych osobistych modlitwach. Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za wysiłek włożony w przygotowanie uroczystości pogrzebowych Ks. Proboszcza, ponieważ była to ogromna rzesza osób nie czynimy tego imiennie, aby nikogo nie pominąć. Serdeczną wdzięcznością otaczamy wszystkich, którzy codziennie gromadzili się na modlitwie za zbawienie duszy śp. Ks. Proboszcza Marka. Dziękujemy wszystkim, którzy wraz s. Renatą przygotowali kościół na uroczystość pogrzebową, asyście liturgicznej, Radzie parafialnej i ekonomicznej, Pani organistce i chórowi, Różom różańcowym, Parafialnemu Klubowi Sportowemu, członkom Oazy Rodzin, społecznościom Szkół Podstawowych z terenu naszej Parafii, porządkowym czuwającym przy parkingach, parafianom za piękne uporządkowanie obejścia wokół naszej świątyni, służbie medycznej, policji i straży miejskiej, Paniom, które zadbały o posiłek dla gości. Proszę nie czuć się urażonym, jeśli ktoś nie został wymieniony, absolutnie wszystkim bez wyjątku i każdemu z osobna – Bóg zapłać. Niech Pan Wam wszystkim błogosławi i ma w swojej ojcowskiej opiece.
  • W poniedziałek o godz. 20.30 zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II czyli różaniec papieski przy relikwiach z czytaniem próśb i z Apelem Jasnogórskim.
  • W czwartek z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona podróżujących, po Mszy świętej wieczornej poświęcenie samochodów i pojazdów mechanicznych.
  • Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca, składka na tacę jest kolejną składką inwestycyjną. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub poprzez stojący przy wyjściu z kościoła bezgotówkowy ofiaro mat, a także wpłacane na konto. Są one przeznaczone w całości na kończący się remont świetlików i okien w kościele oraz na spłatę pożyczki na ten cel. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.
  • Przypominamy, że do końca sierpnia w niedziele i święta nie będzie mszy św. w dolnej kaplicy.
  • Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy zdrowia i dobrej pogody oraz bezpiecznego i owocnego wypoczynku. Niech czas wakacji będzie również czasem umocnienia duchowego.
  • Prośmy o miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Są to śp. Anna Grzesik z ul. Łokietka 57a, Władysława Fundalska z ul. Kluczborskiej 5, Wiesława Mojrzesz z ul. Krowoderskich Zuchów 17 . Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

27 lipca 2024