Ogłoszenia na 2. Niedzielę po Bożym Narodzeniu

01 stycznia 2022r. Odsłon: 1053

W piątek podczas uroczystego nabożeństwa zakończyliśmy Stary Rok 2021. Dokładne podsumowanie w liczbach przedstawimy w biuletynie za tydzień. Mamy nadzieję, że 2022 rok będzie lepszy i stopniowo będziemy zmierzać ku normalnemu życiu duchowemu i duszpasterskiemu.

W liturgii Kościoła:

• w czwartek                 - Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli
  • w przyszłą niedzielę   - Święto Chrztu Pańskiego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• W piątek podczas uroczystego nabożeństwa zakończyliśmy i podsumowaliśmy Stary Rok 2021. Był to kolejny rok, w którym życie parafii było mocno naznaczone zmaganiem się z pandemią. Dokładne podsumowanie minionego roku w liczbach przedstawimy w biuletynie za tydzień. Mamy nadzieję, że 2022 rok będzie lepszy i stopniowo będziemy zmierzać ku normalnemu życiu duchowemu i duszpasterskiemu w naszej wspólnocie.
  • Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po każdej mszy św. Zespół Charytatywny przeprowadza zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi. Bóg zapłać za dar serca.
  • W Święto Trzech Króli Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym. Przy ołtarzu będzie można zabierać papierowe korony, a także kadzidło i kredę. Dochód będzie przeznaczony na działalność naszej scholi dziecięcej „Radosne nutki”.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek spowiedź od 16:30. O 17:00 Msza święta dla dzieci, o 18:00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i po nim Msza święta wieczorna. Czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Chrystus na Krowodrzy będzie w tym miesiącu wyjątkowo tydzień później, czyli w czwartek 13 stycznia o 19:00.
  • W sobotę 8 stycznia, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Patronki św. Jadwigi Królowej o godz. 18:00. Głównym motywem tej comiesięcznej modlitwy jest troska o powołania. Odczytujemy również prośby indywidualne zapisane na kartkach, które przez cały miesiąc można wrzucać do skrzynki przy figurze św. Jadwigi, a na koniec udzielane jest indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy.
  • W przyszłą niedzielę, 9 stycznia, wspólnota Chrystus na Krowodrzy zaprasza po Mszy świętej o godz. 18:30 na kolędowe modlitewne czuwanie przy żłóbku.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga organizuje na miejscu przy parafii półkolonie w czasie ferii. Odbędą się dwa turnusy w drugiej połowie stycznia. Klub zapewnia: śniadania i obiady, opiekę instruktora oraz warsztaty i zajęcia sportowe. Zapisy w biurze Klubu w godzinach otwarcia. Szczegóły na ulotkach i plakatach.
  • Zachęcamy do nabycia naszych parafialnych kalendarzy ściennych na 2022 rok. Zawierają one unikalne zdjęcia kościoła i kalendarium liturgiczne na cały rok. Może to być bardzo dobry prezent noworoczny dla przyjaciół i znajomych. Kalendarz można nabyć po Mszach św. przy stoliku obok wejścia głównego lub w zakrystii. Zapraszamy.
  • Jak już informowaliśmy, tegoroczna wizyta duszpasterska, czyli kolęda, nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Tak samo jak w ubiegłym roku, zapraszamy w styczniu poszczególne rejony parafii na Msze święte kolędowe do kościoła o godz. 18:30. W tym tygodniu zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę mieszkańców ulicy Krowoderskich Zuchów, a w piątek mieszkańców ulicy Batalionu „Skała” AK. Dokładny harmonogram tych Mszy świętych wywieszony jest na drzwiach kościoła i dostępny na stronie internetowej parafii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Anna Piasek z ul. Łokietka 51, Zofia Wachowicz z ul. Wybickiego 32, Agnieszka Mirocha z ul. Krowoderskich Zuchów 7 oraz Jacek Kielawa, Helena Kasprzycka i Marek Kasprzycki z ul. Krowoderskich Zuchów 26. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

23 kwietnia 2024
Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski