Ogłoszenia na 2. Niedzielę Wielkanocną - Miłosierdzia Bożego

15 kwietnia 2023r. Odsłon: 471

Dziś Święto Bożego Miłosierdzia. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W Sanktuarium w Łagiewnikach obchodzony jest doroczny odpust. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach. Zapraszamy również do naszego kościoła na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godzinie 15:00.

• Także dzisiaj, w naszej Parafii gościmy brata Jacka Waligórę, kapucyna z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Dzieło prowadzi w Krakowie dwa Centra, w których udziela pomocy doraźnej, specjalistycznej i mieszkaniowej dla ponad 1600 osób bezdomnych. Na każdej Mszy Świętej brat głosi do nas słowo, a po Mszach Świętych jest możliwość finansowego wsparcia Dzieła.
  • W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:30. Kończy się ona wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia i litanii do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do cichej modlitwy adoracyjnej w naszym kościele.
  • W sobotę 22 kwietnia, jak co miesiąc, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:30 przy relikwiach Ojca Świętego, a zakończy Apelem Jasnogórskim. Odczytywane są także prośby, które można w dowolnym czasie wrzucać do skrzynki przy relikwiach. Zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową wieczorną modlitwę.
  • Na stoisku z prasą katolicką jest do nabycia najnowszy numer miesięcznika dla dzieci Staś.
  • Dzisiaj, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, składka na tacę jest przeznaczona na parafialne inwestycje.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku. Nr KRS znajduje się na stronie internetowej klubu oraz na ulotkach przy drzwiach kościoła. Klub informuje również, że trwają zapisy na obozy: rekreacyjno-sportowy we Włoszech oraz piłkarsko-siatkarski w Gorcach. Można się także zapisać na półkolonie Wakacje z Jadwigą. Szczegóły na plakatach i w biurze klubu.
  • Więcej bieżących informacji znajdziemy w najnowszym biuletynie, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to: śp.: Ryszard Andrzejewski z ul. Palacha 7, Bogumiła Maślanka z ul. Krowoderskich Zuchów 3A i Krzysztof Królikowski z ul. Kluczborskiej 5. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

25 kwietnia 2024
Święto św. Marka, ewangelisty