Ogłoszenia na 2. Niedzielę Wielkiego Postu

04 marca 2023r. Odsłon: 1193

W przyszłą niedzielę, 12 marca, rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii. Tego dnia, na wszystkich Mszach świętych będą wygłoszone nauki ogólne. Rekolekcje potrwają do środy 15 marca, a program dostępny jest w biuletynie, na plakatach i na stronie internetowej. Tegoroczne rekolekcje wygłosi dominikanin o. Adam Szustak - znany duszpasterz, kaznodzieja, autor wielu książek i audiobooków. Zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach osobiście lub poprzez transmisję.

• Program rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii dostępny jest również TUTAJ.
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczególnie wszystkim Paniom z okazji przypadającego w środę ich święta, składamy najlepsze życzenia opieki Matki Bożej.
  • W środę 8 marca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Patronki św. Jadwigi Królowej o godz. 18:00. Odczytujemy wtedy prośby indywidualne zapisane na kartkach, które przez cały miesiąc można wrzucać do skrzynki przy figurze św. Jadwigi, a na koniec udzielane jest indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  • Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. W piątki drogi krzyżowe o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00. W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16:00.
  • Dzisiaj Zespół Charytatywny zbiera datki na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za dar serca. Natomiast w przyszłą niedzielę Zespół będzie rozprowadzał po każdej Mszy świętej paschaliki i baranki wielkanocne.
  • Spotkanie przed bierzmowaniem dla klas VII odbędzie się we wtorek 7 marca o 17:00 w kaplicy.
  • Natomiast spotkanie wszystkich uczniów klas VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania już bez podziału na grupy będzie w czwartek 9 marca o godz. 17:00 w kościele.
  • Zapraszamy wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, a także rodziców młodzieży z klas VI, VII i VIII przygotowującej się do Bierzmowania na wspólne spotkanie w najbliższy piątek. Początek o godz. 18:30 w kościele, podczas Mszy świętej.
  • Zapraszamy wszystkich chętnych od klasy 6 wzwyż na spotkanie nowej wspólnoty oazowej w naszej parafii. Odbędzie się ono w czwartek o godz. 19.15 w sali nr. 5 w szkole św. Jadwigi.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu dekoracji na zbliżające się Święta.
  • Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie we wtorek 7 marca po Mszy św. wieczornej w sali nr 6.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga prosi o przekazanie 1,5% podatku. Nr KRS niezbędny do przekazania podatku znajduje się na naszej stronie internetowej oraz na ulotkach przy drzwiach.
  • W przyszłą niedzielę wolontariusze z naszej świetlicy Przystań będą zbierać dobrowolne datki na pomoc dla chorego chłopca - Kamila Mica. Więcej informacji znajdziemy na plakatach.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Andrzej Sikorski z ul. Wybickiego 16, Stanisława Modelska z ul. Stachiewicza 35, Józef Babiarski z ul. Batalionu „Skała” AK 6 i Artus Kostański z ul. Krowoderskich Zuchów 19. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

25 kwietnia 2024
Święto św. Marka, ewangelisty