Ogłoszenia na 2. Niedzielę Zwykłą

14 stycznia 2023r. Odsłon: 535

W sobotę 21 stycznia zapraszamy na różaniec w intencji rodzin i osób samotnych z naszej parafii za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:30 przy relikwiach Ojca Świętego, a zakończy Apelem Jasnogórskim. Będą także odczytane prośby, które w dowolnym czasie można wrzucać do skrzynki umieszczonej przy relikwiach. Zapraszamy na to wyjątkowe nabożeństwo.

• we wtorek   - wspomnienie św. Antoniego, opata
  • w czwartek - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • w sobotę     - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególne życzenia składamy Siostrze Małgorzacie - Przełożonej domu Sióstr Nazaretanek, która w środę będzie obchodzić imieniny. Życzymy łask Bożych w pracy charytatywnej i w życiu zakonnym. Także wszystkim Babciom i Dziadkom, którzy w sobotę i w niedzielę obchodzą swoje święta, składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia, uśmiechu i pociechy z wnuków.

• Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 schola Radosne Nutki zaprasza wszystkich chętnych, a szczególnie babcie i dziadków z racji zbliżającego się ich święta, do wspólnego kolędowania przy żłóbku Pana Jezusa.
  • Natomiast w przyszłą niedzielę, 22 stycznia, nasz parafialny chór Cantate Domino zaprasza na kolędowanie o godzinie 16:00 w sali teatralnej. Zapraszamy serdecznie wszystkich do radości bożonarodzeniowej, wyrażanej poprzez śpiew tradycyjnych kolęd.
  • Od poniedziałku 16 stycznia wznawiamy działalność świetlicy dla dzieci Przystań. Rodzice potrzebujących dzieci mogą uzyskać informacje i zapisać swoje dzieci w zakrystii, dzisiaj po Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 lub w czasie zajęć, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 16:00 do 19:00. Zapraszamy.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga ogłasza zapisy na półkolonie - Ferie z Jadwigą. Turnusy od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 16:00 dla dzieci w wieku 5-11 lat. W cenie: zajęcia sportowe, rekreacyjne, plastyczne oraz drugie śniadanie i obiad. Zapisy w biurze Klubu, gdzie przyjmowane są również zapisy na obóz piłkarski w Maniowach. Szczegóły na ulotkach.
  • Trwa tegoroczna kolęda. Całościowy harmonogram odwiedzin kolędowych jest wywieszony na drzwiach wejściowych do kościoła, a także zamieszczony na stronie internetowej parafii. Bardzo prosimy, by zapoznać się z nim i zaplanować spotkanie w podanym terminie. Przypominamy, że w tym roku odwiedzamy przede wszystkim mieszkania tych parafian, którzy potwierdzili chęć przyjęcia kolędy i zgłosili ten fakt w parafii. Takie zgłoszenia zbieraliśmy przez cały adwent, czyli od końca listopada do Świąt.
  • Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, składka jest w całości składką inwestycyjną. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, poprzez bezgotówkowy ofiaromat przy wejściu oraz za wpłaty na konto parafii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Janusz Karecki z ul. Stachiewicza 25, Feliks Bijak z ul. Stachiewicza 17, Janusz Witasiak z ul. Stachiewicza 19, Mariusz Bednarski z ul. Łokietka 57B i Genowefa Calikowska z ul. Opolskiej 21. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.