Ogłoszenia na 20. Niedzielę Zwykłą

13 sierpnia 2022r. Odsłon: 683

Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym. Zgodnie z tradycją, na każdej Mszy świętej poświęcimy przyniesione bukiety ziół i kwiatów.

• w poniedziałek - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
  • w środę             - Święto św. Jacka, kapłana, patrona naszej Archidiecezji
  • w sobotę           - wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczególne życzenia składamy dzisiaj ks. Jackowi, który w środę będzie obchodził imieniny. Życzymy wszelkich darów Ducha Świętego w realizacji powołania kapłańskiego i w pracy na nowej parafii.

• Dzisiaj w naszym kościele gościmy pracującego w Pierwomajsku na Ukrainie ks. Pawła Staniaszka. Na wszystkich Mszach świętych głosi on kazania i dzieli się świadectwem pracy duszpasterskiej, szczególnie trudnej w czasie wojny. Po Mszach ks. Paweł zbiera przed kościołem datki na pomoc dla jego wspólnoty.
  • Stowarzyszenie Instytut Dziedzictwa zaprasza na kolejną edycję konkursu Cudowna Moc Bukietów, który odbędzie się jutro w Podstolicach. Bukiety zbierane będą przy kościele w Podstolicach po przedpołudniowych Mszach świętych. Więcej informacji można znaleźć na stronie  internetowej: cudownamocbukietow.pl
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Zapraszamy do skupienia i modlitwy w naszej świątynii.
  • Składka w przyszłą niedzielę będzie, jak co miesiąc, w całości przeznaczona na inwestycje.
  • Wszystkim wypoczywającym życzymy na ostatnie tygodnie wakacji owocnego odpoczynku i bezpiecznych powrotów do domu.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Barbara Turlej z ul. Kluczborskiej 5 i Marian Ślusarczyk z ul. Krowoderskich Zuchów 19. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.