Ogłoszenia na 21. Niedzielę Zwykłą

24 sierpnia Odsłon: 1064

W niedzielę 1 września na Mszy św. o godz. 12.30 będzie obrzęd wprowadzenia nowego proboszcza w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian.

• w poniedziałek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
  • we wtorek – wspomnienie św. Moniki
  • w środę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • w czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Zapraszamy do skupienia i modlitwy.
  • Od przyszłej niedzieli powraca Msza święta w dolnym kościele o 10:00  dla starszych i chorych. Porządek Mszy świętych w głównym kościele pozostaje bez zmian.
  • Zespół Charytatywny spotka się po wakacjach w poniedziałek 26 sierpnia po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy na spotkanie także nowe osoby, które pragną poświęcić nieco czasu na pracę charytatywną dla najuboższych. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej Zespół przeprowadzi zbiórkę na kuchnię dla ubogich. Dziękujemy za każdy dar serca, który pomoże wznowić żywnościową pomoc dla osób potrzebujących.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi informuje, że zapisy na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży na nowy rok szkolny, będą się odbywały od poniedziałku 2 września w sekretariacie lub telefonicznie w godzinach od 15-tej do 18-tej.
    Wszelkie informacji o zajęciach znajdą państwo na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  • Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w dniu 31.08.2024r. jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w m. Strachocina oraz do muzeum błogosławionej Rodziny ULMÓW w Markowej. Szczegółowe informacje są dostępne w gablocie.
  • Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje autokarowy wyjazd na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę 8 września 2024r. Szczegółowe informacje są podane w gablocie. Zapisy od dzisiaj w zakrystii.
  • Przypominamy o zmianie godzin urzędowania w kancelarii parafialnej:
    W poniedziałki, w środy i piątki kancelaria będzie czynna od 10.00 do 11.00
    We wtorki i czwartki od 17.00 do 18.00
    W soboty (wyłączając I sobotę miesiąca) od 9.00 do 10.00.
  • Prośmy o miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności: śp. Irena Palmińska, Antoni Kaczmarczyk, Krystyna Cabak, Porąbka Krystyna. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

26 września 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana albo wspomnienie świętych męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy