Ogłoszenia na 22. Niedzielę Zwykłą

25 sierpnia 2022r. Odsłon: 766

Dzisiaj przy wyjściu z kościoła kwestują członkowie Chrześcijańskiego Braterstwa Osób Chorych i Niepełnosprawnych. Ich celem jest mobilizacja ludzi niepełnosprawnych do działania. Starają się spotykać, wspierać i uczyć jak ewangelicznie patrzeć na życie z chorobą. Organizują rekolekcje, spotkania, rehabilitację. Koszty działalności często wykraczają poza możliwości osób chorych dlatego będą wdzięczni za każde wsparcie. Więcej można się dowiedzieć bezpośrednio u kwestujących oraz na stronie internetowej Braterstwa.

• w poniedziałek - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • w sobotę           - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze święte z tej okazji odprawimy w następującym porządku: Szkoła nr 113 i Szkoła nr 15 o godz. 8:30, Szkoła św. Jadwigi o 9:30, Szkoła nr 21 o 10:30. Z Bożą pomocą rozpocznijmy kolejny roku edukacji i pracy wychowawczej.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 16:30. O 17:00 będzie Msza św. dla dzieci, o 18:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18:30 Msza św. wieczorna.
  • W sobotę zapraszamy wszystkich chorych i osoby starsze na Mszę świętą w kaplicy o godz. 11:00. O 17:45 zapraszamy w sobotę na różaniec fatimski w kościele.
  • Po wakacyjnej przerwie Kuchnia św. Jadwigi dla ubogich rozpocznie wydawanie posiłków od poniedziałku 5 września.
  • Dlatego Zespół Charytatywny spotka się w środę 31 sierpnia po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy na to spotkanie także nowe osoby, które pragną poświęcić nieco czasu na pracę charytatywną. Natomiast w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej Zespół przeprowadzi zbiórkę na kuchnię dla ubogich. Dziękujemy za każdy dar serca, który pomoże wznowić żywnościową pomoc dla osób potrzebujących.
  • Od przyszłej niedzieli powraca po wakacjach Msza święta w dolnym kościele o 10:00 dla starszych i chorych. Porządek Mszy świętych w głównym kościele pozostaje bez zmian.
  • Spotkania grup i wspólnot parafialnych będziemy wznawiać stopniowo, w kolejnych tygodniach września i października. Zaproszenia na te spotkania będziemy ogłaszać na bieżąco.
  • Zapraszamy wszystkie dzieci, które należą do scholi Radosne Nutki, jak również te, które chciałyby się do niej zapisać, na pierwsze spotkanie po wakacjach, które odbędzie się w piątek 2 września o godz. 18:00 w sali numer 6. Jeśli ktoś nie będzie mógł przyjść na to spotkanie, to zapraszamy na próbę w przyszłą niedzielę o godz. 10:00, przed Mszą świętą dziecięcą o godz. 11:00, na której schola zaśpiewa pierwszy raz w nowym roku szkolnym.
  • Jak już informowaliśmy, ks. Jacek Kuczmier po ośmiu latach pracy w naszej wspólnocie i ks. Dariusz Burda po pięciu latach pracy, zostali przeniesieni na inne placówki. Ks. Jacek do Pcimia, a ks. Dariusz do Nowego Targu. Dziękujemy im za lata owocnej pracy wśród nas i życzymy błogosławieństwa Bożego na czas kolejnego etapu pracy. Natomiast dzisiaj witamy w naszej parafii nowych wikariuszy: ks. Pawła Sułko, który poprzednio pracował w Skotnikach i ks. Michała Kowalcze, który przychodzi do nas z Choczni. Życzymy Księżom Bożego błogosławieństwa, opieki św. Jadwigi i satysfakcji z pracy wśród nas. Szczęść Boże.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi informuje, że zapisy na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży będą prowadzone od 1 września. Natomiast Parafialny Klub Sportowy Jadwiga wznowi zajęcia od 5 września. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
  • Od dzisiaj do przyszłej niedzieli można się zapisać w zakrystii na autokarowy wyjazd na XXX Jubileuszową Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę za dwa tygodnie, czyli 11 września.
  • Na stoisku z prasą pod chórem można nabyć najnowszy numer miesięcznika dla dzieci Staś.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Stefania Florczyk z ul. Opolskiej 25, Józefa Różańska z ul. Krowoderskich Zuchów 18 i Wanda Kisielnicka z ul. Krowoderskich Zuchów 5. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.