Ogłoszenia na 23. Niedzielę Zwykłą

03 września 2022r. Odsłon: 700

Jeszcze dzisiaj można się zapisać w zakrystii na wspólny wyjazd na XXX Jubileuszową Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę za tydzień, czyli 11 września. Wyjazd autobusu z parkingu przy kościele o godz. 6:45, powrót około 15:30. Zachęcamy do udziału.

• w czwartek - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• Dzisiaj po każdej mszy świętej Zespół Charytatywny prowadzi zbiórkę na Kuchnię św. Jadwigi dla ubogich. Dziękujemy za każdy dar serca. Kuchnia zacznie wydawać posiłki od jutra, czyli od poniedziałku 5 września.
  • Od dzisiaj powróciła także po wakacjach niedzielna Msza święta w dolnym kościele o 10:00, dla osób starszych i chorych.
  • Serdecznie witamy w naszej parafii kleryka V roku krakowskiego seminarium Szymona Borowego, który rozpoczął miesięczną praktykę. Życzymy owocnego czasu w naszej wspólnocie.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia sportowe. Biuro Klubu udziela wszelkich informacji na temat harmonogramu i rodzajów zajęć w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 16:00 - 18:00.
  • Także Centrum Kultury im. Św. Jadwigi przypomina, że trwają już zapisy na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
  • We wtorek 6 września, po wieczornej Mszy Świętej, w sali nr 6 odbędzie się zebranie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Zapraszamy także chętnych nowych członków.
  • Natomiast Ogólnopolskie Duszpasterstwo Kolejarzy zaprasza na XX Pielgrzymkę Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach w sobotę 10 września. Program podany jest na plakatach przy wyjściach z kościoła.
  • Ks. Michał zaprasza na pierwsze po wakacjach spotkanie lektorów Służby Liturgicznej we czwartek o godz. 19:30 w sali nr 6. Natomiast spotkanie ministrantów będzie w piątek o 17:00 w zakrystii. Zapraszamy na to spotkanie także wszystkich chętnych kandydatów, którzy chcieliby włączyć się w zaszczytną Służbę Ołtarza.
  • Również siostra Rafaela zaprasza dziewczynki do scholi parafialnej. Próby są w każdą niedzielę o godz. 10:00, przed Mszą świętą o godz. 11:00, na której schola śpiewa.
  • W czwartek 8 września o godz. 18:00 zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo do naszej Patronki św. Jadwigi Królowej.
  • Na stoisku pod chórem jest już nowy numer miesięcznika dla dzieci Staś. Można tam również nabyć inne tytuły prasy katolickiej, w tym odnowiony tygodnik Niedziela ze stałym dodatkiem zatytułowanym „Bliżej Życia”. Cena nowej Niedzieli to 10 zł. Zachęcamy do lektury.
  • W przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia przy kościele miodu.
  • Więcej informacji o życiu parafii znajdziemy w biuletynie, który pojawił się dzisiaj po wakacyjnej przerwie i wyłożony jest przy wyjściach z kościoła. Zapraszamy osoby, które mogłyby włączyć się w pracę redakcji naszej gazetki. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza. Przypominamy, że biuletyn jest bezpłatny. Natomiast prosimy każdego, kto może i zechce, by czasami wrzucił dobrowolny datek do specjalnej skarbonki przy stoisku z prasą katolicką pod chórem, na utrzymanie biuletynu.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności.  Są to śp.: Janusz Susuł z ul. Stachiewicza 13, Aniela Konik z ul. Stachiewicza 27, Józefa Jaroś z ul. Stachiewicza 31, Barbara Niemczyk z ul. Batalionu "Skała" AK 10 i Barbara Banasik z ul. Opolskiej 27. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.