Ogłoszenia na 23. Niedzielę Zwykłą

ponad 2 tygodnie temu, 2024-09-08 Odsłon: 429

Przy wyjściu z kościoła możliwość zabrania biuletynu parafialnego – w tym tygodniu jeden poświęcony śp. księdzu Markowi Hajdyle, a drugi sprawom bieżacym parafii. Przypominamy, że biuletyn jest bezpłatny, a jeżeli ktoś chce współuczestniczyć w kosztach druku, to pod chórem jest skarbonka, gdzie można złożyć ofiarę.

Biuletyny można pobrać również na naszej stronie.

• w czwartek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
  • w piątek – wspomnienie Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • w sobotę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• Centrum Kultury im. Św. Jadwigi informuje, że zapisy na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży na nowy rok szkolny odbywają się od poniedziałku 2 września w sekretariacie lub telefonicznie w godzinach od 15:00 do 18:00. Wszelkie informacje o zajęciach znajdą państwo na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  • Dziewczynki ze szkół podstawowych, które śpiewały w Scholi "Radosne Nutki" lub pragną dołączyć do nas, serdecznie zapraszamy na próby scholi, które odbywają się zawsze w niedzielę o godz. 10:00 w sali nr 6.
  • Zbiórka ministrantów we czwartek o godz. 17:00 w kościele. Zapraszamy również chętnych chłopaków, którzy chcą służyć przy ołtarzu.
  • Dzisiaj o godz. 18:00 zapraszamy na Nabożeństwo do św. Jadwigi Królowej. W czasie nabożeństwa odczytujemy prośby indywidualne zapisane na kartkach, które przez cały miesiąc można składać do skrzynki przy figurze św. Jadwigi, oraz prośby przesłane do Duchowego Szpitala św. Jadwigi Królowej. Na koniec nabożeństwa udzielane jest indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  • Kuchnia św. Jadwigi wznowiła działalność. Posiłki wydawane są od poniedziałku do soboty o godz. 12:00. Siostra Joanna będzie miała dyżur w kuchni we wtorki i środy w godzinach od 10:00 do 11:30.
  • Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę, jak co miesiąc, przeznaczona będzie na bieżące parafialne inwestycje. Wszystkie środki z tej składki przeznaczamy na trwający bardzo kosztowny, ale niezbędnie konieczny remont świetlików w dachu kościoła oraz okien i witraży. Dziękujemy za każdy dar na ten cel.
  • Przypominamy o zmianie godzin urzędowania w kancelarii parafialnej:
    W poniedziałki i środy kancelaria będzie czynna od 10:00 do 11:00.
    We wtorki i czwartki od 17:00 do 18:00.
    W soboty (wyłączając I sobotę miesiąca) od 9:00 do 10:00.
  • Nowa książka z intencjami będzie pod koniec września.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Adam Klimek, Maria Piwowarczyk oraz Danuta Syrek. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

• Ogłoszenia na 24. Niedzielę Zwykłą

Zapraszamy dziewczynki ze Szkół Podstawowych, które śpiewały w Scholi „Radosne Nutki" lub pragną dołączyć do nas. Próby scholi są zawsze w niedzielę o godz. 10.00 w sali nr 6.

ponad tydzień temu, 2024-09-15 13

• 26 września 2024
    Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana albo wspomnienie świętych męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy