loading...

Ogłoszenia na 24. Niedzielę Zwykłą

12 września Odsłon: 350

Dzisiaj w Warszawie odbywa się uroczystość beatyfikacyjna Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiaclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej. A w naszej parafii gościmy misjonarza z Tanzanii ks. Wojciecha Kościelniaka.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
 • we wtorek         - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 • w środę             - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
 • w czwartek       - wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa
 • w sobotę           - Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególne życzenia składamy s. Wiktorii katechetce, która dzisiaj obchodzi imieniny oraz ks. Stanisławowi Molendysowi, którego imieniny przypadają w sobotę. Życzymy s. Wiktorii i ks. Stanisławowi Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Jadwigi w realizacji powołania i w posłudze dla naszej wspólnoty.

 • Witamy dzisiaj w naszej wspólnocie misjonarza z Tanzanii ks. Wojciecha Kościelniaka. Dzieli się on z nami na każdej Mszy świętej najnowszymi informacjami na temat życia jego afrykańskiej parafii, szczególnie trudnego podczas pandemii. Po Mszach świętych może wesprzeć u wolontariuszy przed kościołem dowolnym datkiem do puszek ewangelizacyjną pracę ks. Wojciecha. Bóg zapłać za każdy dar serca na misyjny trud.
 • Dzisiaj w Warszawie odbywa się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Elżbiety Róży Czackiej. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny, Kościoła i w naszych osobistych sprawach za przyczyną nowych błogosławionych.
 • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia sportowe. Biuro Klubu udziela wszelkich informacji na temat harmonogramu i rodzajów zajęć. Można je również znaleźć na stronie internetowej klubu. Serdecznie zapraszamy.
 • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi przypomina, że trwają jeszcze zapisy na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje na plakacie i ulotkach.
 • Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę, jak co miesiąc, przeznaczona będzie na nasze bieżące parafialne inwestycje.
 • W sobotę 18 września odbędzie się V jubileuszowe Oblężenie Jasnej Góry. Poprzedzą je tygodniowe warsztaty online. Szczegóły znajdziemy na plakatach przy kościele.
 • Więcej szczegółowych informacji w dzisiejszym bezpłatnym biuletynie, który jest wyłożony przy wyjściach z kościoła.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Krystyna Tworek z ul. Krowoderskich Zuchów 11, Stanisław Wypchło z ul. Krowoderskich Zuchów 20, Kazimierz Wojtaszek i Danuta Rataj z ul. Palacha 7 oraz Jerzy Trebusznyj i Marian Paluch z ul. Rusznikarskiej 3. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.


26 października 2021
Rok liturgiczny: B/I

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności