Ogłoszenia na 24. Niedzielę Zwykłą

10 września 2022r. Odsłon: 665

Dzisiaj odwiedza nasz kościół p. Łucja Ostrowska z organizacji Open Doors, która pomaga prześladowanym chrześcijanom na całym świecie. Pomoc polega na monitorowaniu sytuacji wyznawców Chrystusa w różnych krajach i niesieniu im pomocy duchowej, psychologicznej i materialnej.

• we wtorek   - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • w środę       - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • w czwartek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • w piątek      - wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególne życzenia składamy siostrze Wiktorii katechetce, która w poniedziałek będzie obchodzić imieniny. Życzymy Siostrze Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i św. Jadwigi w realizacji powołania zakonnego, w pracy katechetycznej i w posłudze dla naszej wspólnoty.

• Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia sportowe. Biuro Klubu udziela wszelkich informacji na temat harmonogramu i rodzajów zajęć. Można je również znaleźć na stronie internetowej klubu. Serdecznie zapraszamy.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi przypomina, że trwają jeszcze zapisy na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje na plakacie i ulotkach.
  • Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę, jak co miesiąc, przeznaczona będzie na bieżące parafialne inwestycje.
  • Ks. Michał zaprasza na spotkania ministrantów i kandydatów w czwartki o godz. 17:00 w zakrystii, a lektorów również w czwartki, o 20:00 w sali po plebanią.
  • Również siostra Rafaela zaprasza dziewczynki do scholi parafialnej. Próby są w każdą niedzielę o godz. 10:00, przed Mszą świętą o godz. 11:00, na której schola śpiewa.
  • Dzisiaj jest możliwość nabycia przy kościele miodu.
  • Więcej szczegółowych informacji w naszym bezpłatnym biuletynie, który jest wyłożony przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki, śp. Alicji Knott z ul. Opolskiej 17, która w tym tygodniu odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.