Ogłoszenia na 25. Niedzielę Zwykłą

17 września 2022r. Odsłon: 511

W czwartek, jak w każdym 22 dniu miesiąca, zapraszamy na różaniec w intencji rodzin i osób samotnych z naszej parafii za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpoczyna się o godz. 20:30 przy relikwiach Ojca Świętego, a kończy Apelem Jasnogórskim. W skrzynce przy relikwiach można w dowolnym czasie składać karteczki z intencjami, w których odmawiany jest różaniec. Zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową wieczorną modlitwę.

• we wtorek - wspomnienie św. męczenników z Korei: Andrzeja kapłana, Pawła i Towarzyszy
  • w środę     - Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  • w piątek    - wspomnienie św. Ojca Pio, prezbitera

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Pamiętajmy zwłaszcza o ks. Stanisławie Molendysie, który dzisiaj obchodzi imieniny. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Jadwigi w realizacji powołania kapłańskiego, w pracy w Sądzie Biskupim i w posłudze dla naszej wspólnoty.

• Ks. Paweł zaprasza na pierwsze po wakacjach spotkanie grupy Bystrzaki, czyli działającej przy naszej parafii wspólnoty osób niepełnosprawnych. Zaproszenie skierowane jest nie tylko do dotychczasowych członków, ale także do osób, które chciałyby do tej wspólnoty przystąpić. Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę, czyli 25 września, o godz. 15:00, w sali nr 6.
  • Także w przyszłą niedzielę odbędzie się w Krakowie coroczny Marsz dla Życia i Rodziny. Początek o godz. 12:00 na placu Matejki. Więcej szczegółów znajdziemy na plakatach.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi przypomina, że trwają jeszcze zapisy na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie i ulotkach.
  • Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca, składka na tacę jest kolejną składką inwestycyjną. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub poprzez stojący przy wyjściu z kościoła bezgotówkowy ofiaromat, a także wpłacane na konto.
  • Nasza parafianka Dominika Szkatuła, misjonarka z Peru, która w tych dniach obchodziła uroczyście 40 lecie pracy misyjnej, w najbliższym czasie wraca do Ameryki Południowej. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy świętej w naszym kościele podzieli się najświeższymi wiadomościami z życia jej peruwiańskiej wspólnoty. Będzie także okazja wesprzeć materialnie jej pracę i podziękować za godne reprezentowanie naszej parafii i Ojczyzny w Peru.
  • Więcej szczegółowych informacji znajdziemy w dzisiejszym biuletynie, który jest wyłożony przy wyjściach z kościoła.
  • W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Marii Piszczek z ul. Krowoderskich Zuchów 9. Prośmy także o Miłosierdzie Boże dla śp. Małgorzaty Cukier, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 113, której pogrzeb zostanie odprawiony w poniedziałek o 11:40 na Cmentarzu Rakowickim. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

24 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika, albo św. Jerzego, męczennika