Ogłoszenia na 26. Niedzielę Zwykłą

25 września 2021r. Odsłon: 1045

W poniedziałek zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, a po dłuższej przerwie zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego. Przygotowujemy się również do obchodów 40-lecia naszej parafii.

• w poniedziałek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
  • we wtorek         - wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • w środę             - Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała
  • w czwartek       - wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  • w piątek            - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dr Kościoła
  • w sobotę           - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i Bożej opieki. Szczególne życzenia składamy siostrze Rafaeli katechetce, która w środę będzie obchodzić imieniny. Życzymy wielu Bożych łask w życiu zakonnym oraz opieki Matki Najświętszej, św. Rafała i św. Jadwigi w pracy dla naszej parafii.

• W tym roku przypada 40 rocznica utworzenia naszej parafii. Dokładnie 9 października 1981 roku Ks. Kardynał Franciszek Macharski podpisał dekret erygujący parafię na Krowodrzy pod wezwaniem bł. Królowej Jadwigi. Z tej okazji, przez cały kolejny tydzień, czyli od 4 do 9 października, będziemy świętować ten okrągły parafialny Jubileusz. Punktem kulminacyjnym będzie Msza święta w sobotę 9 października o godz. 18:30 pod przewodnictwem Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Już dzisiaj zapraszamy na tę uroczystość. Więcej informacji na temat obchodów Jubileuszu znajdziemy w dzisiejszym biuletynie, a szczegóły podamy za tydzień.
  • Zebranie rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się jutro, czyli w poniedziałek 27 września o godz. 18.30. Rozpocznie się Mszą Św., następnie konferencja w kościele i spotkanie z katechetami.
  • W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 16:30. O 17:00 Msza św. dla dzieci, a później adoracja, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza święta wieczorna. W sobotę zapraszamy chorych na Mszę św. o godz. 11:00.
  • Od piątku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy codziennie o 18:00.
  • W sobotę przypada wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Po Mszach świętych zapraszamy rodziców o podejście przed ołtarz z małymi dziećmi, które otrzymają indywidualne błogosławieństwo.
  • W tym tygodniu zakończył miesięczną praktykę w naszej parafii kleryk Jakub Łabuz. Dziękujemy za pożyteczną i sympatyczną wrześniową obecność wśród nas. Życzymy Jakubowi wielu łask Bożych na drodze prowadzącej do realizacji powołania kapłańskiego, a szczególnie w przygotowaniach do święceń diakonatu, które przyjmie na wiosnę.
  • Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią powracają spotkania Kręgu Biblijnego. Najbliższe odbędzie się w poniedziałek, 27 września, po wieczornej Mszy świętej w sali nr 4. Serdecznie zapraszamy.
  • W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi przypomina, że trwają jeszcze zapisy na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie i ulotkach.
  • Wkrótce zostanie otwarte przy ul. Rusznikarskiej nowe przedszkole artystyczno-językowe im. Józefa Mehoffera. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach.
  • Na stoisku z prasą pod chórem jest najnowszy numer miesięcznika dla dzieci Staś.
  • Dzisiaj przy naszym kościele można nabyć miód.
  • Więcej informacji znajdziemy w dzisiejszym biuletynie, który jest wyłożony przy wyjściach z kościoła.

25 kwietnia 2024
Święto św. Marka, ewangelisty