Ogłoszenia na 27. Niedzielę Zwykłą

01 października 2022r. Odsłon: 646

W sobotę 8 października zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Patronki św. Jadwigi Królowej o godz. 18:00. Obok modlitwy o powołania, odczytujemy również prośby zapisane na kartkach, które przez cały miesiąc można wrzucać do skrzynki przy figurze św. Jadwigi, a na koniec udzielane jest indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy.

• we wtorek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • w środę     - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • w piątek    - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich Bożych błogosławieństw.

• Rozpoczynamy tegoroczne przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Spotkania dla uczniów klas VIII będą się odbywać co tydzień, w poniedziałki, czwartki lub piątki o godz. 17:15 w kaplicy. Harmonogram ten jest wywieszony przy wyjściach z kościoła. Prosimy o wybranie dogodnego terminu spotkania i przyjście tego dnia, aby się zapisać. Uczniów klas VII zapraszamy na spotkanie we wtorek 4 października w kaplicy Matki Bożej o 17:00. Spotkania dla klas VI rozpoczną się w II semestrze.
  • Zapraszamy na powracającą po wakacjach adorację Najświętszego Sakramentu, prowadzoną przez wspólnotę Chrystus na Krowodrzy. Pierwsza adoracja odbędzie się w najbliższy czwartek, 6 października, o godz. 19:00, czyli po Mszy świętej wieczornej. Tak będzie co miesiąc, w pierwsze czwartki miesiąca. Wszystkich chętnych studentów i młodzież pracującą zapraszamy na cotygodniowe spotkania tej wspólnoty w czwartki o godz.19:00 w kaplicy, a następnie o 19:30 w sali nr. 6.
  • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 16:30. O 17:00 Msza św. dla dzieci, później adoracja, nabożeństwo i Msza święta wieczorna.
  • Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Natomiast zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w środę 5.10, po Mszy św. wieczornej.
  • Przyjmujemy już na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła można zabierać do domu przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Kartki będą także wydrukowane w naszym biuletynie. Można je oddawać przez cały miesiąc w zakrystii lub w kancelarii.
  • Zespół Charytatywny zbiera dzisiaj do puszek dobrowolne datki na działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  • We wtorek po wieczornej Mszy Św. w sali nr 6 odbędzie się zebranie Akcji Katolickiej.
  • Także we wtorek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie naszego chóru parafialnego Cantate Domino. Serdecznie zapraszamy dotychczasowych członków chóru oraz wszystkie osoby, który pragną dołączyć do tego grona i chwalić Boga swoim śpiewem.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza na festyn "Mamo, tato chodź na pole" organizowany wraz z Lasami Państwowymi w sobotę 8 października na boisku w Parku Krowoderskim. Początek o 12:00. Zapraszamy rodziny z dziećmi.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi informuje, że są jeszcze miejsca na różne zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. Szczegóły na plakacie oraz ulotkach przy wyjściu.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Józefa Pasławska i Jan Jarominek z ul. Krowoderskich Zuchów 25 oraz Tadeusz Krzemiński z ul. Krowoderskich Zuchów 20. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

25 kwietnia 2024
Święto św. Marka, ewangelisty