Ogłoszenia na 28. Niedzielę Zwykłą

08 października 2022r. Odsłon: 821

Co Bóg mówi do nas i jak odpowiedzieć Bogu? Św. Łukasz Ewangelista w obrazowy sposób napisał swoją Ewangelię o Miłosiernym Ojcu i Jezusie Chrystusie, Synu Bożym, a spoiwem jedności jest Duch Święty. Zapraszamy chętnych do zgłębiania Słowa Bożego na Krąg Biblijny, gdzie czytamy i dzielimy się Ewangelią św. Łukasza. Spotkania odbywają się w poniedziałki po wieczornej Mszy świętej

• w czwartek - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • w sobotę     - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dr Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask Bożych.

• Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00. W poniedziałek 10 października szczególnie zapraszamy na nabożeństwo dzieci z klas III, przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej razem ze swoimi ojcami. Po nabożeństwie zapraszamy także na krótkie spotkanie w sali.
  • Przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła można zabierać do domu kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Można je później oddawać w zakrystii lub w kancelarii.
  • W zakrystii jest jeszcze do nabycia kilka egzemplarzy specjalnego dodatku do Gościa Niedzielnego, poświęconego Bożemu Miłosierdziu. Zachęcamy.
  • Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie Braterstwa Chorych, które będzie miało miejsce w najbliższy poniedziałek, to jest 10 października. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godz. 15:00 w kaplicy Matki Bożej, a po niej przejdziemy na spotkanie do sali pod plebanią.Przypominamy uczniom klas VIII że już od tygodnia można zapisywać się na cotygodniowe spotkania przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. Harmonogram spotkań jest wywieszony przy wyjściach z kościoła.
  • Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę będzie przeznaczona na inwestycje.
  • W ostatni poniedziałek miał miejsce przykry incydent w naszej parafii. W godzinach porannych nieznany sprawca dokonał aktu wandalizmu i zniszczył figurkę Pana Jezusa w kapliczce przy ul. Krowoderskich Zuchów. Jeśli ktoś byś świadkiem tego zdarzenia lub wie coś więcej na ten temat, prosimy by zgłosił się do parafii. W najbliższych tygodniach będziemy chcieli zakupić nową figurę, którą poświęcimy i umieścimy na tym miejscu.
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 21 wraz z całą społecznością szkolną zwraca się z prośbą do parafian o poparcie i zagłosowanie do 14 października na dzielnicowy projekt obywatelski nr 29 - stworzenie klas zewnętrznych w ogrodzie szkoły. Realizacja projektu wspomoże działania szkoły, a okolicznym mieszkańcom da możliwość odpoczynku na terenie zielonym. Szczegóły na plakatach i stoiskach przed kościołem.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski. Stypendyści krakowskiej wspólnoty Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zorganizują przed naszym kościołem Miasteczko Rodzinne z wieloma atrakcjami dla dzieci i starszych. Będą także zbierać do puszek datki na edukację dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Jako zapowiedź tego dnia, już dziś na każdej Mszy świętej jedna ze stypendystek mówi krótkie świadectwo.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki, która w ostatnim czasie odeszła do wieczności. Jest to śp. Lucyna Garbowska z ul. Krowoderskich Zuchów 15. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

26 kwietnia 2024