Ogłoszenia na 29. Niedzielę Zwykłą

16 października 2021r. Odsłon: 855

W piątek przypada w liturgii dzień św. Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy tego dnia na papieski różaniec przy relikwiach Ojca świętego w kościele o godz. 20:30, zakończony Apelem Jasnogórskim. Takie nabożeństwo planujemy odprawiać regularnie, każdego 22 dnia miesiąca. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

• w poniedziałek - Święto św. Łukasza, ewangelisty
  • w środę             - Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji i Krakowa
  • w piątek            - Uroczystość św Jana Pawła II, papieża

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask Bożych. Najlepsze życzenia składamy panu Łukaszowi organiście, z racji przypadających jutro imienin. Niech dobry Bóg błogosławi w pracy dla naszej wspólnoty, rozwijaniu talentu oraz w życiu rodzinnym.

• W piątek, w uroczystość św. Jana Pawła II, zapraszamy na różaniec w intencji rodzin i osób samotnych z naszej parafii. Różaniec rozpocznie się o godz. 20:30, odmówimy go przy relikwiach Ojca Świętego, a zakończymy Apelem Jasnogórskim. Podczas różańca będą także odczytane prośby do świętego Papieża, które już od dzisiaj można wrzucać do specjalnej skrzynki, która jest umieszczona przy relikwiach. Podobna skrzynka na intencje pojawiła się także przy figurze św. Jadwigi, gdy podczas nabożeństwa do Naszej Patronki również będziemy odczytywać intencje. Zapraszamy wszystkich na ten wyjątkowy wieczór modlitewny. Takie nabożeństwo będziemy odprawiać przy relikwiach św. Jana Pawła II raz w miesiącu, zawsze 22 dnia każdego miesiąca.
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła są wyłożone specjalnie przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Kartki będą także wydrukowane w biuletynie za tydzień. Można je oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych i dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominków.
  • Dzisiaj, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, składka na tacę jest w całości przeznaczona na parafialne inwestycje. Najważniejszą jest wymiana świetlików i witraży. Trwają przygotowania do tego przedsięwzięcia.
  • Duszpasterstwo Misyjne z Krakowa oraz Wspólnota Jaspis zaprasza do obejrzenia transmisji z misyjno-ewangelizacyjnego wydarzenia zatytułowanego „bArką na misje”, które organizuje z okazji Światowej Niedzieli Misyjnej pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy!”. Wydarzenie centralne będzie miało miejsce w sobotę 23 października 2021 roku w Krakowie na pływającej barce na Wiśle. Planowane jest rozpoczęcie Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. Tadeusza Dziedzica o godz. 12:00. Następnie od 14:00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem. Linki do transmisji można znaleźć na kanale Wspólnoty Jaspis.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Krystyna Polewka z ul. Opolskiej 57 i Emilia Skiba z ul. Stachiewicza 35a. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.