Ogłoszenia na 29. Niedzielę Zwykłą - Dzień Papieski

15 października 2022r. Odsłon: 535

Dzisiaj obchodzimy XXII Dzień Papieski. Stypendyści krakowskiej wspólnoty Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zapraszają wszystkich parafian do udziału w dzisiejszych obchodach Dnia Papieskiego. Przy naszym kościele od godz. 8:00 do 14:00 stypendyści zorganizowali barwne Miasteczko Rodzinne z wieloma radosnymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Zbierają także do puszek datki na kształcenie zdanej młodzieży z uboższych rodzin. Zapraszamy do udziału.

• w poniedziałek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • we wtorek         - Święto św. Łukasza, ewangelisty
  • w czwartek       - Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji i Krakowa
  • w sobotę           - Uroczystość św Jana Pawła II, papieża

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask Bożych. Najlepsze życzenia składamy panu Łukaszowi organiście, z racji przypadających we wtorek imienin. Niech dobry Bóg błogosławi w pracy dla naszej wspólnoty, rozwijaniu talentu oraz w życiu rodzinnym.

• W sobotę, w uroczystość św. Jana Pawła II, zapraszamy na wyjątkowe nabożeństwo w intencji rodzin i osób samotnych z naszej parafii. Początek, jak co miesiąc, o godz. 20:30. Nabożeństwo będzie miało wyjątkową muzyczną oprawę organową z udziałem między innymi naszego chóru. Zakończymy jak zawsze Apelem Jasnogórskim. Podczas różańca będą także odczytane prośby do świętego Papieża, które można wrzucać do specjalnej skrzynki, która jest umieszczona przy relikwiach. Zapraszamy wszystkich na ten wyjątkowy wieczór modlitwy i muzyki. Dajmy sobie szansę na chwilę skupienia, ale także doceńmy pracę i talent osób, które go przygotowały.
  • Wcześniej, bo o godz. 17:00, zapraszamy w sobotę do sali teatralnej na spektakl teatralny zatytułowany „Emilia”, poświęcony Mamie naszego Ojca Świętego. W dniu jego uroczystości zapraszamy serdecznie na to wyjątkowe przedstawienie, przygotowane przez Zespół Teatralny Albertus. Więcej informacji znajdziemy w biuletynie i na plakatach.
  • W przyszłą niedzielę, czyli 23 października, w Kościele będzie obchodzony Światowy Dzień Misyjny pod hasłem "Będziecie moimi świadkami". Z tej okazji będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego - Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia dobrowolnej ofiary, która zostanie przekazana na wsparcie dzieł i wypraw misyjnych.
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła są wyłożone specjalnie przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Będą one także wydrukowane w biuletynie za tydzień. Kartki można oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominków.
  • Dzisiejsza składka na tacę jest w całości przeznaczona na parafialne inwestycje.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga serdecznie zaprasza na Mszę Świętą inauguracyjną w poniedziałek 17 października o godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej. Po Mszy Św. zapraszamy na salę teatralną, gdzie nowi członkowie Klubu otrzymają legitymacje.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Janina Szarejko z ul. Stachiewicza 45 i Wiesław Wójcik z ul. Rusznikarskiej 16. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.