Ogłoszenia na 3. Niedzielę Adwentu

11 grudnia 2021r. Odsłon: 883

Zapraszamy na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o 6:30. W poniedziałki, środy i piątki są to roraty dla dzieci, natomiast we wtorki, czwartki i soboty dla starszych. W tym tygodniu spowiadać będziemy dodatkowo również codziennie przed Mszami świętymi wieczornymi, czyli od godz. 18:00. Prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami, zwłaszcza z powodu ograniczeń związanych z epidemią.

• w poniedziałek  - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • we wtorek          - wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej. Szczególne życzenia składamy ks. Prałatowi Janowi Dziaskowi, który w czwartek będzie obchodzić 83 urodziny. Życzymy ks. Prałatowi zdrowia, sił i opieki Bożej na dalsze lata.

• W związku z wysokimi wskaźnikami trwającej pandemii przypominamy, że w kościele obowiązuje obecnie limit 50% zajętych miejsc. Od środy limit ten będzie zmniejszony do 30%. Nie są do niego wliczane osoby zaszczepione. Z tego powodu niektóre miejsca są wyłączone z użytku. Bardzo prosimy, aby stosować się do tych regulacji, a także do zasad sanitarnych, takich jak: dystans, dezynfekcja rąk przy wejściu i kratek w konfesjonałach, czy noszenie maseczek. Komunię świętą prosimy przyjmować najpierw na rękę, a do ust na końcu kolejki lub na stopniu komunijnym.
  • Zapraszamy na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o 6:30. W poniedziałki, środy i piątki są to roraty dla dzieci, natomiast we wtorki, czwartki i soboty dla starszych.
  • W tym tygodniu spowiadać będziemy dodatkowo również codziennie przed Mszami świętymi wieczornymi, czyli od godz. 18:00. Prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami, zwłaszcza z powodu ograniczeń związanych z epidemią.
  • Przed ołtarzem można jeszcze nabyć poświęcone w naszym kościele opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty świątecznych dekoracji i utrzymania kościoła zimą.
  • W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie, jak co miesiąc, kolejną składką inwestycyjną.
  • Dzisiaj o godz. 18:00 zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci NMP.
  • Także dziś, przed naszym kościołem odbywa się zbiórka dla 8 letniego Stasia Kaupasa. Cierpi on na bardzo rzadką, śmiertelną chorobę i wymaga kosztownej terapii. Jest podopiecznym Fundacji „Mam Serce” i Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Dziękujemy za każdy gest dobroci.
  • W tym roku Niedziela Świętej Rodziny wypada w drugi dzień świąt, czyli 26 grudnia. Odprawimy tego dnia o godz. 12:30 Mszę świętą w intencji małżeństw, które w roku 2021 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga organizuje na miejscu przy parafii półkolonie w czasie ferii. Odbędą się dwa turnusy w drugiej połowie stycznia. Klub zapewnia: śniadania i obiady, opiekę instruktora oraz warsztaty i zajęcia sportowe. Zapisy w biurze Klubu w godzinach otwarcia. Szczegóły na ulotkach i plakatach.
  • Zachęcamy do nabycia naszych parafialnych kalendarzy ściennych na 2022 rok. Zawierają one zdjęcia kościoła i kalendarium liturgiczne na cały rok. Kalendarz jest dostępny w dwóch rozmiarach. Można go nabyć po Mszach św. przy stoliku obok wejścia głównego lub w zakrystii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Adam Wenner z ul. Batalionu „Skała” AK 10, Zofia Szkatuła z ul. Stachiewicza 25, Helena Nowaczkiewicz z ul. Stachiewicza 35 i Wojciech Mączka z ul. Krowoderskich Zuchów 11. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.