Ogłoszenia na 3. Niedzielę Adwentu

10 grudnia 2022r. Odsłon: 765

Zapraszamy na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o 6:30. W poniedziałki, środy i piątki są to roraty dla dzieci, natomiast we wtorki, czwartki i soboty dla starszych.

• we wtorek  - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • w środę      - wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej. Szczególne życzenia składamy ks. Prałatowi Janowi Dziaskowi, który w piątek będzie obchodził 84 urodziny. Życzymy ks. Prałatowi zdrowia, sił duchowych i opieki Bożej na dalsze lata.

• Zespół Charytatywny rozprowadza dziś świece Caritas. Można także nabyć jeszcze wigilijne sianko, przygotowane przez naszych ministrantów i lektorów.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga serdecznie zaprasza na Mszę Świętą dziękczynną z okazji 30-lecia istnienia Klubu. Odprawimy ją dzisiaj o godz. 15:30 w kaplicy Matki Bożej. Klub zaprasza również na pokaz świąteczny w niedzielę 18 grudnia o godz. 12:00 w sali teatralnej.
  • Prosimy o przyniesienie paczek w ramach akcji „Drzewko dobroci” w niedzielę za tydzień, czyli 18 grudnia i położenie ich pod choinką w kościele. Prosimy, aby w miarę możliwości przynieść paczki przedpołudniem, gdyż to ułatwi nam dostarczenie ich adresatom.
  • W drugim dniu Świąt, czyli 26 grudnia, odprawimy o godz. 12:30 Mszę świętą w intencji małżeństw, które w 2022 r. obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości.
  • Przed ołtarzem można jeszcze nabyć poświęcone w naszym kościele opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty świątecznych dekoracji i utrzymania kościoła zimą.
  • Dzisiaj kwestują przy naszym kościele przedstawiciele Hospicjum św. Łazarza w ramach kampanii Pola Nadziei.
  • Prosimy o zgłaszanie w zakrystii chorych, których zazwyczaj nie odwiedzamy w I Piątki, a którzy chcą przyjąć Komunię świętą na Boże Narodzenie. Odwiedzimy ich w piątek 23 grudnia.
  • W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie, jak co miesiąc, kolejną składką inwestycyjną.
  • W Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Batalionu Skała AK, w poniedziałek 12 grudnia od 12:00 do 14:00, na sali gimnastycznej odbędzie się Akcja Krwiodawstwa. Zapraszamy.
  • Zapraszamy na przedświąteczny koncert charytatywny zespołu Unisono, prezentującego muzykę z gatunku pop-gospel. Celem koncertu jest zbiórka na zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego dla Piotra, chorego na 4-kończynowe porażenie mózgowe. W czasie koncertu odbędzie się również aukcja obrazu Maryi z Dzieciątkiem na ten sam cel. Koncert odbędzie się w naszej sali teatralnej w piątek 16 grudnia o godz. 19:30. Warto posłuchać chrześcijańskiej muzyki, a przy okazji pomóc choremu Pawłowi.
  • Szkoła Podstawowa nr 15 przy ul. Kluczborskiej zaprasza wszystkich mieszkańców dzielnicy na świąteczny piknik Święta bez granic, który odbędzie się w środę 14 grudnia od 9:00 do 13:00.
  • Przypominamy, że po dwóch latach przerwy wracamy do tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich. Przyjdziemy z wizytą przede wszystkim do mieszkań tych Parafian, którzy wyrażą chęć przyjęcia kolędy. Można to zrobić, zabierając z kościoła przy wyjściu specjalną kartkę, a po wypełnieniu, wrzucając w kościele do skrzynki. Znajduje się ona na środku głównego wejścia, pomiędzy kropielnicami. Jeszcze łatwiej można zgłosić kolędę poprzez naszą stronę internetową. Bardzo prosimy, aby zrobić to najpóźniej do przyszłej niedzieli włącznie, gdyż to umożliwi nam przygotowanie harmonogramu całej kolędy i opublikowanie go w Święta. Prosimy również, by powiadomić o tej formie odwiedzin kolędowych sąsiadów i wszystkich innych zainteresowanych Parafian.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp. Urszuli Paluch z ul. Rusznikarskiej 3,  która ostatnio odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

18 kwietnia 2024