Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkanocną

30 kwietnia 2022r. Odsłon: 1144

Od dzisiaj zapraszamy na nabożeństwa majowe do Najświętszej Maryi Panny, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00, przed Mszą świętą wieczorną. Zachęcamy do wspólnej majowej modlitwy.

• we wtorek   - Uroczystość NMP, Królowej Polski (Msze święte w porządku niedzielnym)
  • w środę       - Święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa
  • w czwartek - wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana
  • w piątek      - Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

• Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza w przyszłą niedzielę, 8 maja, do udziału w corocznej procesji na Skałkę ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Początek o godz. 9:00 na Wawelu, a zakończenie na Skałce, po Mszy świętej, której będzie przewodniczył abp Jan Romeo Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich krakowian, grup i wspólnot oraz osób indywidualnych, a także do Ukraińców. Szczególną intencją tegorocznej modlitwy będzie błaganie o moc Ducha Świętego dla tych, którzy walczą o wolność Ukrainy. Pełny tekst zaproszenia można przeczytać w gablotach oraz na naszej stronie internetowej.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież z grupy Chrystus na Krowodrzy. W piątek okazja do spowiedzi od 16:30. O godz.17:00 Msza święta dla dzieci. W sobotę o godz. 11:00 Msza święta dla chorych i starszych w kaplicy MB, a różaniec fatimski o godz. 17:15 w kościele.
  • Dzisiaj, jak co miesiąc, Zespół Charytatywny zbiera datki na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich.
  • Natomiast w przyszłą niedzielę Fundacja Mleko i Miód oraz Środowiskowy Dom Samopomocy działający w Nowej Hucie, po każdej Mszy Św. w naszym kościele będzie rozprowadzał płyty z piosenkami nagranymi przez osoby niepełnosprawne wraz z krakowskimi artystami. Ofiara za płytę będzie dobrowolna, a środki uzyskane ze sprzedaży płyt posłużą rozbudowie domu dla najbardziej potrzebujących.
  • Ks. prof. Dariusz Oko organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w niedzielę 22 maja. Szczegółowe informacje w zakrystii.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga ogłasza zapisy na wakacyjne półkolonie. Pierwszy tygodniowy turnus rozpocznie się 27 czerwca, drugi 4 lipca, a trzeci 11 lipca. Zapisy i informacje w biurze Klubu w godzinach otwarcia. Szczegóły na ulotkach i plakatach.
  • Zapraszamy na spektakl pt. Byczek Fernando w wykonaniu Integracyjnej Grupy Teatralnej Fundacji Pełnej Życia. Grupę tworzą dzieci z niepełnosprawnościami oraz ich zdrowi rówieśnicy. Zachęcamy do przyjścia, gdyż obecność będzie niezwykłym docenieniem pracy tych młodych artystów. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 7 maja o godz. 10:00 w naszej sali teatralnej. Wstęp wolny.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Piotr Skwarczyński z ul. Krowoderskich Zuchów 15 i Janina Zabczyńska z ul. Rusznikarskiej 3. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.