Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkiego Postu

19 marca 2022r. Odsłon: 1105

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. W związku z apelem Abp Marek Jędraszewski zaprasza w ten dzień do Katedry na Wawelu, gdzie o godz. 16.30 będzie sprawował Mszę św. i odmówi akt zawierzenia. W naszym kościele odmówimy ten akt na Mszy świętej wieczornej.

• w piątek - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

• W soboty zapraszamy osoby z Ukrainy do kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00 na Mszę świętą z niedzieli w języku ukraińskim. Wcześniej będzie można skorzystać z Sakramentu Pokuty. Natomiast codziennie o godz. 20:00, zapraszamy, także do kaplicy, na różaniec w intencji narodu ukraińskiego.
  • Do skarbony w pobliżu wejścia do zakrystii, przy figurze św. Antoniego, można składać datki na pomoc ofiarom wojny. W zakrystii zapisujemy osoby mogące przyjąć uchodźców lub przekazać dary rzeczowe, a Wolontariusze mogą się rejestrować, zgodnie z instrukcją zamieszczoną TUTAJ.
  • Świetlica Przystań i Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zapraszają na zajęcia dzieci z Ukrainy,  a kuchnia św. Jadwigi wydaje posiłki dla uchodźców.
  • We wtorek 22 marca, jak co miesiąc, zapraszamy na różaniec za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:30 przy relikwiach Ojca Świętego, a zakończy Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową wieczorną modlitwę.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, 17:00 dla dzieci, 17:45 i 20:00. Natomiast w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu dekoracji na zbliżające się Święta.
  • W piątkową Uroczystość Zwiastowania Pańskiego tradycyjnie przypada Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. wieczornej będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dzieci nienarodzonych. Deklaracje są dostępne już dzisiaj na balaskach z przodu kościoła. Prosimy, aby chętni do podjęcia tego duchowego dzieła zabrali dzisiaj taką deklarację, wypełnili w domu i przynieśli w piątek na Mszę św. wieczorną.
  • Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dzieci, które potrwają do środy. Natomiast w czwartek 24 marca o godz. 17:00, bp Robert Chrząszcz udzieli młodzieży z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Polecamy dzieci i młodzież modlitwie całej wspólnoty parafialnej.
  • Zapraszamy na Rekolekcje Służby Zdrowia, które w tym roku poprowadzi ks. dr Marek Dziewiecki. Informacje na plakatach oraz u ks. prof. Dariusza Oko.
  • Dzisiejsza składka na tacę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, jest w całości przeznaczona na inwestycje gospodarcze w naszej parafii. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, a także wpłacane na konto parafii lub poprzez bezgotówkowy ofiaromat przy wejściu.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Marek Ładyga z ul. Krowoderskich Zuchów 9, Wiesław Wyrwicz z ul. Batalionu „Skała” AK 6 oraz Jan Kwinta z ul. Palacha 9. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.