Ogłoszenia na 30. Niedzielę Zwykłą

22 października 2022r. Odsłon: 634

Dzisiaj w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Misyjny pod hasłem "Będziecie moimi świadkami". Z tej okazji gościmy w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego - Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze dzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszach świętych można nabyć materiały misyjne oraz złożyć dowolną ofiarę, która zostanie przekazana na wsparcie dzieła misyjnego w Amazonii, pokrycie kosztów wypraw misyjnych oraz wyposażenie i budowę nowych kaplic dla mieszkańców. Więcej informacji na temat akcji, można przeczytać na stronie wolontariatu.

• w piątek                    - Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  • w przyszłą niedzielę - rocznica poświęcenia kościoła - na Mszy świętej o godz. 12:30 odśpiewamy po Komunii uroczyste „Te Deum”, dziękując Bogu za naszą świątynię.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i potrzebnych łask Bożych.

• Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00. Prosimy, aby po nabożeństwach w środę i w czwartek dzieci oddawały siostrom katechetkom plansze różańcowe. W związku z wyjazdami na Wszystkich Świętych, już w piątek, po nabożeństwie, nagrodzimy dzieci, które najpilniej chodziły na różaniec.
  • W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła są wyłożone specjalnie przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Kartki są również wydrukowane w dzisiejszym biuletynie. Można je oddawać w zakrystii lub w kancelarii, a dzisiaj wypominki są zbierane także przez Siostry przed kościołem po Mszach świętych. Podobnie będzie za tydzień. Wypominki jednorazowe czytamy w czasie procesji 1 i 2 listopada, oraz przez cały listopad podczas różańca za zmarłych. Wypominki roczne czytamy w każdą niedzielę roku przed Mszami św. o: 6:30, 9:30, 10:00, 12:30 i 17:00. Za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne odprawiamy także co miesiąc Msze święte zbiorowe, w każdy trzeci piątek miesiąca o 18:30. Zapraszamy do modlitwy i dziękujemy za ofiary składane przy wypominkach.
  • Pod chórem, na stoisku z prasą pojawił się nowy numer miesięcznika dla dzieci Staś.
  • Polecamy film pt.: Medjugorje, którego projekcja odbędzie się w czwartek 27 października w Multikinie. Bilety można nabyć w kasie kina po niższej cenie, podając hasło: Parafia.
  • Więcej szczegółowych informacji można przeczytać w najnowszym biuletynie, który wyłożony jest przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Irena Niezgoda z ul. Batalionu „Skała” AK 8, Lucyna Lech z ul. Stachiewicza 31 i Janina Czapik z ul. Palacha 9. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

24 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika, albo św. Jerzego, męczennika