Ogłoszenia na 31. Niedzielę Zwykłą - rocznicę poświęcenia kościoła

29 października 2022r. Odsłon: 980

Dzisiaj, z racji przypadającej rocznicy poświęcenia kościoła, na Mszy świętej o godz. 12:30 odśpiewamy po Komunii świętej uroczyste Te Deum, dziękując Bogu za naszą świątynię.

• we wtorek - Uroczystość Wszystkich Świętych
  • w środę     - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny
  • w piątek    - wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i potrzebnych łask Bożych.

• We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 18:00 nabożeństwo za zmarłych w kościele, a po nim modlitewna procesja do dolnego kościoła i Panteonu Narodowego z wypominkami za zmarłych. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie wszystkich, którzy zostają tego dnia w parafii.
  • W środę, w Dniu Zadusznym, Msze święte w kościele będą odprawione o godz.: 6:30, 7:00, 8:00 i 9:00 oraz po południu o godz. 17:00 i 18:30. Również tego dnia zapraszamy o godz. 18:00 na nabożeństwo z wypominkami i procesję.
  • W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła są przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Kartki można oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Dzisiaj Siostry zbierają wypominki także przed kościołem. Wypominki jednorazowe czytamy w czasie procesji 1 i 2 listopada, oraz przez cały listopad podczas różańca za zmarłych. Wypominki roczne czytamy w każdą niedzielę roku przed Mszami św. o: 6:30, 9:30, 10:00, 12:30 i 17:00. Za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne odprawiamy także co miesiąc Msze święte zbiorowe, w każdy trzeci piątek miesiąca o 18:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominków.
  • 1 i 2 listopada można zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych na zwykłych warunkach. W dniach od 1 do 8 listopada, każdy kto nawiedzi cmentarz i pomodli się za zmarłych także może zyskać odpust zupełny, ofiarowany za dusze czyśćcowe. Pamiętajmy jako ludzie wierzący, że najlepszą pomocą dla zmarłych jest nasza modlitwa i ofiarowana za nich Komunia św.
  • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek wspólnota Chrystus na Krowodrzy zaprasza o 19:00 na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu. W piątek spowiadamy od 16:30. W sobotę o godz. 11:00 zapraszamy starszych i chorych na Mszę świętą w kaplicy Matki Bożej, a o 17:15 na różaniec fatimski w górnym kościele.
  • Za tydzień Zespół Charytatywny będzie zbierał datki do puszek na kuchnię św. Jadwigi.
  • W poniedziałek zapraszamy na ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe o godz. 18:00.
  • Natomiast od czwartku zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiać będziemy w kościele codziennie, do końca listopada, o godz. 18:00.
  • W tym roku przypada jubileusz 25-lecia istnienia przy naszej parafii Młodzieżowego Domu Kultury im. Św. Jadwigi oraz 10-lecia Centrum Kultury im. Św. Jadwigi. Z tej okazji we wtorek 8 listopada odprawimy uroczystą Mszę Św. dziękczynną o godz.18.30, po której zapraszamy na część artystyczną do sali teatralnej. Serdecznie zapraszamy szczególnie uczestników zajęć wraz z rodzicami lub opiekunami oraz wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób byli i są związani z Młodzieżowym Domem Kultury oraz Centrum Kultury im. Św. Jadwigi. Szczegółowe informacje o  uroczystości znajdziemy na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Jacek Wnorowski z ul. Palacha 11, Stanisław Szymkiewicz z ul. Stachiewicza 13, Krzysztof Bazarnik z ul. Rusznikarskiej 13, Krystyna Kozłowska z ul. Rusznikarskiej 16, Leszek Okoński z ul. Łokietka 53 i Ryszard Gaweł z ul. Opolskiej 33. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.