Ogłoszenia na 32. Niedzielę Zwykłą

05 listopada 2022r. Odsłon: 652

We wtorek 8 listopada o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci naszej Patronki św. Jadwigi Królowej. Głównym motywem tej comiesięcznej modlitwy jest troska o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty, ale także prośba o pomoc w dobrym rozeznaniu życiowego powołania przez młodych ludzi. W czasie tego nabożeństwa odczytujemy również prośby indywidualne zapisane na kartkach, które przez cały miesiąc można wrzucać do skrzynki przy figurze św. Jadwigi. Na koniec nabożeństwa udzielane jest indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do udziału w modlitwie za przyczyną naszej Patronki.

• w środę       - rocznica poświęcenia bazyliki na Lateranie
  • w czwartek - wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • w piątek      - wsp. św. Marcina z Tours, biskupa. Narodowe Święto Niepodległości
  • w sobotę     - wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra. Szczególne życzenia składamy dzisiaj siostrze Renacie zakrystiance, która w sobotę obchodzić będzie imieniny. Życzymy Siostrze Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz dużo sił i wytrwałości w pracy dla naszej wspólnoty i w realizacji powołania zakonnego.

• W przyszłą niedzielę, 13 listopada, obchodzić będziemy 6. Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka. Z tej okazji zapraszamy w sobotę, niedzielę i poniedziałek do kościoła Mariackiego oraz na Mały Rynek. Będą tam organizowane różne spotkania i warsztaty. W naszym kościele, w przyszła niedzielę, będzie można także wrzucić do skarbony dowolny datek na ubogich, który zostanie przekazany do kurii. Szczegóły na plakacie.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie w kościele o godz. 18:00.
  • W piątek, 11 listopada, na mocy dyspensy Metropolity Krakowskiego, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Dzisiaj Zespół Charytatywny zbiera do puszek datki na kuchnię dla ubogich św. Jadwigi.
  • Zakończyła się kadencja Duszpasterskiej Rady Parafialnej i Rady Ekonomiczno-Gospodarczej. Serdecznie dziękujemy członkom rad za owocną pracę i wiele życzliwych uwag. Zachęcamy parafian do wzięcia udziału w wyborze nowych rad za tydzień i za dwa tygodnie. Kartki wyborcze oraz więcej informacji znajdziemy w biuletynie w przyszłą niedzielę.
  • W tym roku przypada jubileusz 25-lecia istnienia przy naszej parafii Młodzieżowego Domu Kultury im. Św. Jadwigi oraz 10-lecia Centrum Kultury im. Św. Jadwigi. Z tej okazji we wtorek 8 listopada odprawimy uroczystą Mszę Św. dziękczynną o godz.18.30, po której zapraszamy na część artystyczną do sali teatralnej. Serdecznie zapraszamy szczególnie uczestników zajęć wraz z rodzicami lub opiekunami oraz wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób byli i są związani z Młodzieżowym Domem Kultury oraz Centrum Kultury im. Św. Jadwigi. Szczegółowe informacje o uroczystości znajdziemy na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Marian Tyranowski z ul. Łokietka 57, Krzysztof Stachak z ul. Opolskiej 67, Stanisław Kamieniarz z ul. Wybickiego 16, Teodozja Madej z ul. Stachiewicza 31, Jolanta Piech z ul. Stachiewicza 35 i Lucja Czeladka z ul. Kluczborskiej 5. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.