Ogłoszenia na 33. Niedzielę Zwykłą

13 listopada 2021r. Odsłon: 915

Dzisiaj w całym Kościele obchodzony jest 5. Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka. Natomiast we wtorek wspominać będziemy Matkę Bożą Miłosierdzia w Jej Ostrobramskim wizerunku, gdyż dolna kaplica w naszym kościele jest Jej dedykowana.

• we wtorek   - wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia
  • w środę       - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • w czwartek - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • w sobotę     - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożych łask i opieki Matki Najświętszej.

• Dzisiaj obchodzony jest 5. Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka.
  • We wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia. Co roku tego dnia odprawialiśmy wszystkie Msze święte w naszej kaplicy, przy obrazie Matki Boskiej Ostrobramskiej. Niestety, podobnie jak w ubiegłym roku, z powodu ograniczeń epidemicznych, odprawiać będziemy Msze święte wyłącznie w górnym kościele. Zachęcamy do uzyskania odpustu na zwykłych warunkach poprzez duchową obecność w naszej kaplicy, która dedykowana jest Matce Bożej Miłosierdzia.
  • W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który można przeczytać w gablocie przed kościołem, w przyszłą niedzielę będzie można złożyć do skarbony pod chórem dobrowolny datek na pomoc migrantom.
  • Zebranie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w środę 17 listopada, po wieczornej Mszy Św. w sali nr 6.
  • Akcja Katolicka proponuje nabycie kalendarzy na rok 2022 ze Świętym Janem Pawłem II. Kalendarze w cenie 12 zł. są dostępne przy stoliku obok wejścia głównego do kościoła lub w zakrystii.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie w kościele o godz. 18:00.
  • W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie, jak co miesiąc, składką inwestycyjną na większe pracy przy kościele. Bóg zapłać za każdy datek składany w kościele na tacę lub poprzez bezgotówkowy ofiaromat znajdujący się przy wejściu głównym, albo wpłacany na konto parafialne.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Emilia Kolanko z ul. Batalionu „Skała” AK 8, a także dr Ewa Kosydar z ul. Rusznikarskiej 14A, która przez wiele lat kierowała Przychodnią Zdrowia przy ul. Rusznikarskiej. Pogrzeb p. Doktor będzie odprawiony we wtorek 16 listopada o godz. 11:00, na cmentarzu Batowice, w kaplicy przy ul. Powstańcow. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

26 kwietnia 2024