Ogłoszenia na 33. Niedzielę Zwykłą

12 listopada 2022r. Odsłon: 556

Dzisiaj obchodzimy 6. Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka. Z tej okazji zapraszamy dziś i jutro do kościoła Mariackiego oraz na Mały Rynek. Są tam zorganizowane różne spotkania i warsztaty. W naszym kościele, można także wrzucić do skarbony pod chórem dowolny datek na ubogich, który zostanie przekazany do kurii. Szczegóły na plakacie.

• w środę                     - wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia
  • w czwartek               - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • w piątek                    - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • w przyszłą niedzielę - uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożych łask i opieki Matki Najświętszej.

• Z racji przypadającego w środę Święta Matki Bożej Miłosierdzia, w naszej kaplicy, przy obrazie Matki Boskiej Ostrobramskiej, odprawimy wszystkie Msze święte poranne i Mszę św. wieczorną, a także odmówimy różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 18:00. Zapraszamy i zachęcamy do uzyskania w naszej kaplicy odpustu na zwykłych warunkach.
  • Zakończyła się kadencja Duszpasterskiej Rady Parafialnej i Rady Ekonomiczno-Gospodarczej. Serdecznie dziękujemy członkom rad za owocną pracę. Zachęcamy parafian do wzięcia udziału w wyborze nowych rad dzisiaj i przez cały ten tydzień, aż do przyszłej niedzieli włącznie. Kartki wyborcze, które są wydrukowane w biuletynie prosimy po wypełnieniu wrzucać do urny ustawionej w kościele od strony zakrystii, przy figurze św. Antoniego. W biuletynie dziś i za tydzień przeczytamy więcej informacji na ten temat.
  • Jak już informowaliśmy, miesiąc temu miał miejsce przykry incydent w naszej parafii. Nieznany sprawca dokonał aktu wandalizmu i zniszczył figurkę Pana Jezusa w kapliczce przy ul. Krowoderskich Zuchów. Została już zakupiona i zamocowana nowa figura, a kapliczka odnowiona. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Chrystusa Króla, zapraszamy do wspólnej modlitwy przy kapliczce o godz. 15:00. Figura zostanie wtedy poświęcona. Odmówimy również Koronkę do Bożego Miłosierdzia, jako akt ekspiacji za ten bolesny wybryk.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie, jak co miesiąc, składką inwestycyjną na większe pracy przy kościele. Bóg zapłać za każdy datek składany w kościele na tacę lub poprzez bezgotówkowy ofiaromat znajdujący się przy wejściu głównym, albo wpłacany na konto parafialne.
  • Akcja Katolicka proponuje nabycie kalendarzy na kolejny rok ze św. Janem Pawłem II oraz z Polskimi Świętym i Błogosławionymi. Kalendarze są dostępne dzisiaj i za tydzień przy stoliku obok wejścia głównego do kościoła lub w zakrystii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Maria Cymer z ul. Palacha 13, Emilia Marszałek z ul. Batalionu „Skała” AK 6, Zofia Bijak z ul. Stachiewicza 17, Teresa Bielawska z ul. Kluczborskiej 4, Jerzy Cimek z ul. Krowoderskich Zuchów 7, Zofia Piskorz z ul. Stachiewicza 31 oraz Bogusława Opaczko i Jerzy Sułkowski z ul. Krowoderskich Zuchów 13. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

27 kwietnia 2024