Ogłoszenia na 4. Niedzielę Adwentu

17 grudnia 2022r. Odsłon: 1594

W tym tygodniu, w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek spowiadać będziemy dodatkowo również przed Mszami świętymi wieczornymi, czyli od godz. 17:00. Prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi na ostatnią chwilę

• Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczególne życzenia składamy dzisiaj ks. prof. Dariuszowi Oko, który jutro obchodzi imieniny. Życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych w realizacji powołania kapłańskiego i w pracy naukowej.
  • W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Rano o godz. 6:30 odprawimy ostatnie roraty. Nie będzie natomiast Mszy św. wieczornej, gdyż wtedy zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy tradycyjny chrześcijański charakter tego wieczoru. Pamiętajmy o przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, o wspólnej modlitwie i śpiewaniu kolęd. Później zapraszamy wszystkich na Pasterkę, która rozpocznie się o północy. Wcześniej, od 23:30, złożymy sobie w kościele życzenia i połamiemy się wspólnie opłatkiem. Dlatego przyjdźmy wcześniej i zabierzmy ze sobą z domu opłatek.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia, a w poniedziałek II Dzień Świąt. Zapraszamy do radosnego świętowania Narodzenia Bożego Syna - Naszego Zbawiciela.
  • W II Dzień Świąt, o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2022 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. Można jeszcze zgłaszać  Jubilatów w zakrystii lub w kancelarii.
  • W czwartek 22 grudnia, jak co miesiąc, zapraszamy na różaniec w intencji rodzin i osób samotnych z naszej parafii za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:30 przy relikwiach Ojca Świętego, a zakończy Apelem Jasnogórskim.
  • Przed ołtarzem można jeszcze nabyć poświęcone w naszym kościele opłatki. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji, które są przeznaczone na świąteczne dekoracje i utrzymanie kościoła zimą.
  • Zespół Charytatywny rozprowadza dziś jeszcze ostatnie świece Caritas. Można także nabyć wigilijne sianko, przygotowane przez naszych ministrantów i lektorów.
  • Prosimy o przyniesienie dzisiaj do kościoła paczek w ramach akcji „Drzewko dobroci” i położenie ich w kościele, pod choinką, z której były wzięte gwiazdki. Prosimy, aby w miarę możliwości przynieść paczki przedpołudniem, gdyż to ułatwi nam dostarczenie ich adresatom.
  • Prosimy o zgłaszanie w zakrystii chorych, których zazwyczaj nie odwiedzamy w I Piątki, a którzy chcą przyjąć Komunię świętą na Boże Narodzenie. Odwiedzimy ich w piątek 23 grudnia.
  • Dzisiejsza składka na tacę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, jest kolejną składką inwestycyjną.
  • W dniach od 13 do 20 listopada tego roku w naszej parafii odbyły się wybory do Rad Parafialnych. Nowe składy obydwu Rad podajemy w dzisiejszym biuletynie oraz w gablocie przed kościołem.
  • Klub Sportowy Jadwiga serdecznie zaprasza dzisiaj na pokaz świąteczny o 12:00 w sali teatralnej.
  • Na stoisku pod chórem jest najnowszy numer miesięcznika dla dzieci Staś
  • Przypominamy, że po dwóch latach przerwy wracamy do tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich. Przyjdziemy z wizytą przede wszystkim do mieszkań tych Parafian, którzy wyrażą chęć przyjęcia kolędy. Można to zrobić, zabierając z kościoła przy wyjściu specjalną kartkę, a po wypełnieniu, wrzucając w kościele do skrzynki. Znajduje się ona na środku głównego wejścia, pomiędzy kropielnicami. Jeszcze łatwiej można zgłosić kolędę poprzez naszą stronę internetową. Bardzo prosimy, aby zrobić to najpóźniej do najbliższej środy, gdyż umożliwi nam to przygotowanie harmonogramu całej kolędy i opublikowanie go w Święta. Prosimy również, by powiadomić o tej formie odwiedzin kolędowych sąsiadów i wszystkich innych zainteresowanych Parafian.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Józef Chochorowski z ul. Krowoderskich Zuchów 5 i Bożena Franczak z ul. Krowoderskich Zuchów 11. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

25 kwietnia 2024
Święto św. Marka, ewangelisty