Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkiego Postu

18 marca 2023r. Odsłon: 740

W środę 22 marca, jak co miesiąc, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:30 przy relikwiach Ojca Świętego, a zakończy Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową wieczorną modlitwę.

• w poniedziałek - Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
  • w sobotę           - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

• W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, 17:00 dla dzieci, 17:45 i 20:00. Droga Krzyżowa o godz. 20:00 będzie wyjątkowa. Jej tytuł to: „Droga Krzyżowa z Miłości”. Podobnie jak w ubiegłych latach, będą to rozważanie połączone z wyjątkową muzyką i inscenizacjami. Całość przygotował nasz chór Cantate Domino z grupą młodzieży. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału i modlitwy.
  • W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00.
  • Dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych, występuje schola z Mińska Ad Dei Gloriam z utworami pasyjnymi. Można również nabyć ich płyty.
  • W sobotnią Uroczystość Zwiastowania Pańskiego tradycyjnie przypada Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. wieczornej będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dzieci nienarodzonych. Deklaracje są dostępne już dzisiaj na balaskach z przodu kościoła. Prosimy, aby chętni do podjęcia tego duchowego dzieła zabrali dzisiaj taką deklarację, wypełnili w domu i przynieśli w sobotę na Mszę św. wieczorną.
  • W czwartek 23 marca o godz. 18:30, ksiądz infułat Bronisław Fidelus udzieli młodzieży z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Polecamy tych młodych ludzi modlitwie całej wspólnoty parafialnej.
  • Dzisiejsza składka na tacę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, jest w całości przeznaczona na inwestycje gospodarcze w naszej parafii. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, a także wpłacane na konto parafii lub poprzez bezgotówkowy ofiaromat przy wejściu.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga prosi o przekazanie 1,5% podatku. Nr KRS niezbędny do przekazania podatku znajduje się na naszej stronie internetowej oraz na ulotkach przy drzwiach.
  • Natomiast za tydzień wolontariusze z fundacji HCPT Polska będą zbierać datki na organizację wyjazdu do Sanktuarium w Lourdes chorych dzieci.
  • Także w przyszłą niedzielę będzie można przy kościele nabyć miód.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Teresa Migacz z ul. Krowoderskich Zuchów 5, Michał Zaremba z ul. Krowoderskich Zuchów 9 oraz Wanda Stoch z ul. Batalionu „Skała” AK 10. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

26 kwietnia 2024