Ogłoszenia na 4. Niedzielę Zwykłą

28 stycznia 2023r. Odsłon: 658

W czwartek przypada Święto Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również XXVII Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte odprawimy o godz.: 6:30, 7:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:30. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.

• we wtorek   - wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera
  • w czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• W tym tygodniu mamy także I czwartek, piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek grupa studentów i młodzieży pracującej Chrystus na Krowodrzy zaprasza wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19:00. W piątek spowiadamy od godz. 16:30, a o 18:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę o godz. 11:00 zapraszamy na Mszę świętą w kaplicy Matki Bożej osoby chore i starsze. Natomiast o godz. 17:45 zapraszamy na różaniec fatimski w kościele.
  • Zespół Charytatywny przeprowadzi w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi. Natomiast spotkanie Zespołu będzie w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej.
  • Na stoisku z prasą katolicką pod chórem jest dostępny nowy numer miesięcznika dla dziś Staś.
  • Zapowiadana na dziś kwesta wolontariuszy ze Wspólnoty Indywidualności Otwartych na rzecz poszkodowanych przez wojnę, w ramach Akcji Ukraina z przyczyn organizacyjnych odbędzie się w innym terminie, o czym poinformujemy w stosownym czasie.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga informuje, że są jeszcze wolne miejsca na półkolonie: Ferie z Jadwigą. Turnusy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00 dla dzieci w wieku 5-11 lat. Szczegóły na ulotkach.
  • Zapraszamy na coroczny tradycyjny koncert charytatywny Kolędy do nieba na rzecz dzieci z chorobam nerek leczonych w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, który odbędzie się dzisiaj o godz. 17:00 w kolegiacie św. Anny. Wystąpią znani Artyści Krakowscy, a także ukraińska młodzieżowa orkiestra symfoniczna z Charkowa. Wstęp jest wolny, a podczas koncertu prowadzona będzie kwesta dla chorych dzieci.
  • Zakończyła się tegoroczna kolęda. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za waszą gościnność i wiele dobrych słów kierowanych pod adresem księży i sióstr pracujących w naszej wspólnocie. Dziękujemy także za ofiary składane przy okazji kolędy, które zgodnie z zasadami obowiązującymi w naszej diecezji są w dużej części przeznaczone na utrzymanie domów księży emerytów w Swoszowicach i w Makowie, na Fundusz Obrony Życia SOS oraz inne potrzeby diecezji. Msze święte w intencji wszystkich, których w tym roku odwiedziliśmy po kolędzie odprawimy w niedługim czasie, a o terminach poinformujemy wkrótce.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Wojciech Piechota z ul. Stachiewicza 27 i Aleksandra Siciak z ul Batalionu Skała AK 8. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

26 kwietnia 2024