Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkanocną

06 maja 2023r. Odsłon: 617

W naszym kościele dziś na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej nr 21 przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast w niedzielę za tydzień, także o godzinie 12:30 będzie I Komunia Święta dzieci ze Szkoły nr 15.

• w poniedziałek - Uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

• W przyszłą niedzielę o godz. 9:00 z Wawelu wyruszy coroczna procesja na Skałkę ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Zakończenie na Skałce, po Mszy świętej, której przewodniczył będzie bp Jan Kopiec, biskup senior diecezji gliwickiej. Przyzywając pośrednictwa Świętego Biskupa będziemy spoglądać w kierunku wrześniowej pielgrzymki całej Metropolii Krakowskiej do Asyżu, czyli do miejsca, w którym 770 lat temu kanonizowano świętego Stanisława ze Szczepanowa. Pełny tekst zaproszenia na procesję skierowanego do nas przez Arcybiskupa Metropolitę Krakowskiego znajdziemy w gablocie przed kościołem oraz TUTAJ.
  • Spotkanie dla młodzieży klas VII przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się we wtorek 9 maja o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • Wspólnota Chrystus na Krowodrzy zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek 11 maja po Mszy świętej wieczornej, czyli ok. godz. 19:00.
  • Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe, które odprawiamy o godz. 18:00.
  • Jutro zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Patronki św. Jadwigi Królowej o godz. 18:00, połączone z nabożeństwem majowym. Jak co miesiąc, będziemy się modlić głównie o rozeznanie powołania przez ludzi młodych. Odczytywać będziemy również prośby indywidualne zapisane na kartkach, które przez cały miesiąc można wrzucać do skrzynki przy figurze św. Jadwigi. Serdecznie zapraszamy.
  • Natomiast w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W naszych modlitwach pamiętajmy w tych dniach także o tegorocznych maturzystach.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Helena Janusz z ul. Krowoderskich Zuchów 7 i Janina Skrzypaszek z ul. Opolskiej 13. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.