Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkiego Postu

02 kwietnia 2022r. Odsłon: 1434

Wczoraj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Dzisiaj nauki rekolekcyjne na każdej Mszy świętej i na Gorzkich Żalach, natomiast w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 8:00 i 18:30. We wtorek i w środę będzie także okazja do spowiedzi. Poza tym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla mężczyzn. Także dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek o godz. 20:30 zapraszamy na spotkania młodzież szkół średnich, pracującą i studentów.

Dokładny program rekolekcji zamieszczony jest na plakatach, w biuletynie oraz w internecie. Serdecznie zachęcamy do udziału w naszych parafialnych rekolekcjach, które w tym roku głosi o. dr Eligiusz Dymowski - wykładowca teologii, gwardian i proboszcz parafii Stygmatów św. Franciszka w Krakowie.

We wtorek 5 kwietnia nasz kościół jest tzw. „kościołem stacyjnym” w ramach diecezjalnej inicjatywy modlitewnej na Wielki Post. Jest to jednocześnie czas naszych rekolekcji. O godz. 18:30 rozpocznie się Msza święta, będąca modlitwą przebłagalną przed Wielkim Tygodniem.

Również we wtorek, Braterstwo Chorych zaprasza do kaplicy Matki Bożej na comiesięczną Mszę świętą i spotkanie. Początek o godz. 15:00.

W soboty w naszym kościele, w kaplicy Matki Bożej, o godz. 17:00 odprawiamy Mszę świętą z niedzieli w języku ukraińskim. Wcześniej można skorzystać z Sakramentu Pokuty. Natomiast codziennie o godz. 20:00, zapraszamy, także do kaplicy, na różaniec w intencji narodu ukraińskiego. O innych formach pomocy dla uchodźców z Ukrainy w naszej parafii możemy przeczytać TUTAJ.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną, jak co miesiąc, przez wspólnotę studentów i młodzieży pracującej Chrystus na Krowodrzy.

W najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą odprawimy, idąc ulicami naszej parafii, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. Rozpocznie się ona po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 19:00 i będzie przebiegać tą samą trasą co dawniej. Bardzo prosimy, aby w tym roku zabrać ze sobą z domu na to nabożeństwo świece, które będą znakiem modlitwy i solidarności z mieszkańcami Ukrainy. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Drodze Krzyżowej. Jest to nie tylko okazja do skupienia wokół tajemnicy Chrystusowej Męki i błaganie o zakończenie wojny, ale także zewnętrzny wyraz i świadectwo naszej wiary. Pozostałe drogi krzyżowe tego dnia będą o godz. 8:30 rano i o 17:00 dla tych dzieci, które nie mogą przyjść z rodzicami wieczorem. Nie będzie wyjątkowo nabożeństw o 17:45 i 20:00 w kościele.

W piątek o godz. 18:00 odprawimy comiesięczne nabożeństwo do św. Jadwigi Królowej z prośbami indywidualnymi i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy.

Za tydzień Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Wszystkie dzieci, które na początku postu wzięły skarbonki na jałmużnę wielkopostną, prosimy o przyniesienie ich w Niedzielę Palmową na Mszę świętą o godz. 11:00.

Tego dnia Towarzystwo Miłośników Lwowa będzie przy naszym kościele prowadzić zbiórkę na wsparcie Hospicjum prowadzonego przez Siostry Józefitki we Lwowie. Kwestować będą wolontariusze z Ukrainy.

Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu dekoracji na zbliżające się Święta.

W ubiegły poniedziałek, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, nasza organistka pani Patrycja Knapik, prowadziła chór oraz akompaniament liturgiczny podczas uroczystej Mszy świętej dyplomowej. Było to najważniejsze wydarzenie na zakończenie studiów i przed uzyskaniem stopnia magistra na Akademii Muzycznej. Gratulujemy p. Patrycji pięknego i bardzo wysoko ocenionego występu oraz życzymy satysfakcji i dalszego rozwoju muzycznego talentu.

Już dzisiaj, wraz z Centrum Kultury im. Św. Jadwigi i Teatrem Tańca ,,Lilia”, zapraszamy na spektakl  Jadwiga - klejnot Wawelu, który zostanie zaprezentowany 24 kwietnia o godz. 19:30 w sali teatralnej. Spektakl za pomocą tańca, muzyki i gry świateł ukazuje postać św. Jadwigi, jej historię, duchowość oraz głęboką wrażliwość, mającą odzwierciedlenie w licznych dziełach miłosierdzia. Wszelkie informacje o biletach można znaleźć w internecie lub na plakatach.

Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Zofia Łukawska z ul. Rusznikarskiej 16, Antonina Jania i Małgorzata Szarowicz z ul. Krowoderskich Zuchów 23, Iwona Wyrwicz z ul. Batalionu „Skała” AK 6 oraz Maria Kowanetz z ul. Opolskiej 33. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.