Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkiego Postu

25 marca 2023r. Odsłon: 1082

We wtorek 28 marca nasz kościół będzie tzw. „kościołem stacyjnym” w ramach diecezjalnej inicjatywy modlitewnej na Wielki Post. O godz. 18:30 rozpocznie się Msza święta pod przewodnictwem bp Roberta Chrząszcza, będąca modlitwą przebłagalną przed Wielkim Tygodniem. Bezpośrednio po niej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21:00.

• Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.
  • W najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą odprawimy, idąc ulicami naszej parafii. Rozpocznie się ona po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 19:15 i będzie przebiegać tą samą trasą co w poprzednich latach. Bardzo prosimy, aby zabrać ze sobą z domu na to nabożeństwo świece, które będą znakiem modlitwy i solidarności z cierpiącymi mieszkańcami Ukrainy. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Drodze Krzyżowej. Jest to nie tylko okazja do skupienia wokół tajemnicy Chrystusowej Męki i błaganie o zakończenie wojny, ale także zewnętrzny wyraz i świadectwo naszej wiary. Pozostałe drogi krzyżowe tego dnia będą o godz. 8:30 rano i o 17:00 dla tych dzieci, które nie mogą przyjść z rodzicami wieczorem. Nie będzie wyjątkowo nabożeństw o 17:45 i 20:00 w kościele.
  • W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 11:00 Msza święta dla chorych i starszych w kaplicy, a o 17:45 pierwszosobotni różaniec.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a na Mszy świętej o godz. 11:00 procesja z palmami i nagrody dla najpiękniejszych palm. Wszystkie dzieci, które na początku postu wzięły skarbonki na jałmużnę wielkopostną, prosimy o przyniesienie ich w Niedzielę Palmową na Mszę świętą o 11:00.
  • Już dzisiaj prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii chorych, których zazwyczaj nie odwiedzamy z okazji I piątku, a których możemy odwiedzić przed Świętami w sobotę 1 kwietnia.
  • Spotkanie dla klas VI w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania będzie w czwartek o godz. 17:15 w kaplicy Matki Bożej.
  • W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny będzie zbierał datki na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich.
  • Prosimy o składanie ofiar na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu dekoracji na zbliżające się Święta.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga prosi o przekazanie 1,5% podatku. Nr KRS niezbędny do przekazania podatku znajduje się na naszej stronie internetowej oraz na ulotkach przy drzwiach.
  • Natomiast wolontariusze z fundacji HCPT Polska zbierają dzisiaj przy naszym kościele datki na organizację wyjazdu  chorych dzieci do Sanktuarium w Lourdes.
  • Na kiermasz książek i spotkanie pod hasłem Dokąd zmierza Europa zaprasza wydawnictwo Biały Kruk. Odbędzie się ono w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach w sobotę 1 kwietnia o godz. 16:00. Szczegóły na plakatach.
  • W zakrystii jest do nabycia specjalny numer Gościa Niedzielnego, poświęcony znakom Męki Pańskiej, czyli relikwiom związanym ze śmiercią Chrystusa. Polecamy.
  • Także dziś można przy kościele nabyć miód.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Maria Marchewczyk-Hantulska z ul. Kluczborskiej 4, Władysław Haber z ul. Stachiewicza 29, Janusz Nalepa z ul. Opolskiej 35, Stanisława Łuczkiewicz z ul. Stachiewicza 29, Stanisław Starzyk z ul. Pod Fortem 5, Stanisław Foryś z ul. Stachiewicza 25 i Emilia Środa z ul. Stachiewicza 35. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

24 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika, albo św. Jerzego, męczennika