Ogłoszenia na 5. Niedzielę Zwykłą

06 lutego 2022r. Odsłon: 686

W piątek przypada XXX Światowy Dzień Chorego. Braterstwo Chorych zaprasza na wspólną Mszę świętą we wtorek 8 lutego o godz.15:00 w kaplicy. Natomiast wspólnota Chrystus na Krowodrzy zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy czwartek 10 lutego po Mszy św. wieczornej.

W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• w czwartek - wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  • w piątek      - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

• Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny zbiera po Mszach świętych datki na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za dar serca.
  • We wtorek 8 lutego, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Patronki św. Jadwigi Królowej o godz. 18:00. Jak co miesiąc, będziemy się modlić głównie o rozeznanie powołania przez ludzi młodych. Odczytywać będziemy również prośby indywidualne zapisane na kartkach, które przez cały miesiąc można wrzucać do skrzynki przy figurze św. Jadwigi. Na koniec udzielane jest indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy.
  • Braterstwo Chorych zaprasza na wspólną Mszę świętą we wtorek 8 lutego o godz.15:00 w kaplicy.
  • Natomiast wspólnota Chrystus na Krowodrzy zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy czwartek 10 lutego po Mszy św. wieczornej.
  • W piątek przypada XXX Światowy Dzień Chorego. W tym roku, z powodu pandemii, wyjątkowo będziemy go obchodzić w późniejszym czasie, gdy tylko będą ku temu bezpieczniejsze warunki. Jeśli ktoś z chorych pragnie pilnie przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych, może jak zawsze zgłosić prośbę o indywidualną wizytę kapłana w domu.
  • W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszym kościele znanego nam już Kamila Radzimowskiego, który gra na Duduku ormiańskim, oryginalnym instrumencie muzycznym sprzed 3 tysięcy lat. Artysta  zagra po każdej Mszy świętej, a przy głównym wyjściu z  kościoła będzie możliwość nabycia płyt.
  • Ponownie prosimy o roztropność i zachowywanie w kościele zasad sanitarnych takich jak: ograniczona ilość wiernych, dezynfekcja dłoni, używanie maseczek, dystans oraz przyjmowanie Komunii świętej w pierwszej kolejności „na rękę”. W naszej modlitwie pamiętajmy o chorych i zmarłych i wspierajmy pracowników służby zdrowia. Prośmy także o pokój na świecie, szczególnie na terenach Europy środkowej i wschodniej.
  • Polecajmy również Miłosierdziu Bożemu naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Stanisława Macioł z ul. Krowoderskich Zuchów 26 oraz Krystyna Łatak z ul. Rusznikarskiej 13. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

25 kwietnia 2024
Święto św. Marka, ewangelisty