Ogłoszenia na 6. Niedzielę Wielkanocną

21 maja 2022r. Odsłon: 753

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Szczególne słowa życzeń kierujemy do wszystkich Mam, z racji przypadającego w czwartek ich Święta. Życzymy opieki Matki Bożej, uśmiechu, zdrowia oraz miłości i wdzięczności swoich dzieci.

• we wtorek   - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych
  • w czwartek - wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

• Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III ze Szkoły nr 113 przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast za tydzień I Komunia Święta dzieci ze Szkoły nr 21.
  • Naszym gościem jest dziś znana nam już misjonarka z Kamerunu, siostra Piotra, dominikanka. Możemy wysłuchać jej świadectwa, a po Mszach świętych wesprzeć jej pracę w Afryce.
  • Za ponad tydzień, czyli we wtorek 31 maja, będziemy w naszej parafii przeżywać peregrynację Ikony Świętej Rodziny. Dlatego w przyszłą niedzielę, na każdej Mszy świętej, będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Wtedy też podamy więcej szczegółów na temat peregrynacji.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga bardzo dziękuje wszystkim, którzy wsparli jego działalność 1% podatku. W intencji darczyńców zostanie odprawiona Msza Święta w poniedziałek 23 maja o godz.17:00 w Kaplicy Matki Bożej. Klub ogłasza także zapisy na wakacyjne półkolonie. Szczegóły na ulotkach i plakatach.
  • W tym roku obchodzić będziemy w czasie odpustu 25. rocznicę kanonizacji św. Jadwigi Królowej. Wraz z Katolicką Szkołą św. Jadwigi zapraszamy do udziału w Grze Rodzinnej związanej z osobą Naszej Patronki. To zaproszenie do spaceru po Krakowie i poznawanie miejsc z nią związanych. Specjalne karty z zadaniami są dostępne w zakrystii. Można je także pobrać ze strony internetowej szkoły lub parafii. Uczestnicy gry rodzinnej zostaną nagrodzeni w niedzielę 12 czerwca na Mszy Św. o godz. 11:00. Zapraszamy nie tylko dzieci, ale całe rodziny do tej ciekawej i pouczającej gry.
  • W 1983 roku św. Jan Paweł II Wielki powiedział do kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej: Przynależę do seminarium krakowskiego i mam prawo do was, a wy do mnie. Przynależę w tym znaczeniu, że seminarium krakowskie mnie przygotowało do kapłaństwa. To jest wielka rzecz, przygotować człowieka do kapłaństwa. Mając na uwadze te słowa Ojca Świętego, serdecznie zapraszamy wszystkich młodych mężczyzn, pragnących wkroczyć na drogę formującą do kapłaństwa, do zapisywania się do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Podzamcze 8. Więcej szczegółów na stronie internetowej Seminarium.
  • W sobotę 28 maja wyruszy jednodniowa XV Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 25 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (punkt informacji koło Domu Duszpasterskiego) lub w parafii Arka Pana w Nowej Hucie. Powrót z Kalwarii do Krakowa – autokarami.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Na stoisku z prasą katolicką jest do nabycia najnowszy numer miesięcznika dla dzieci Staś.
  • W dzisiejszą niedzielę po Mszach świętych Akcja Katolicka proponuje zakup najnowszych pozycji książkowych. Książki są do nabycia przy stoliku obok wejścia do kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Bolesław Stachowicz z ul. Krowoderskich Zuchów 17, Bolesław Bereta z ul. Opolskiej 49, Maria Gostyńska-Jakuszewska z ul. Opolskiej 49, Anna Kaczor z ul. Krowoderskich Zuchów 24 oraz Jadwiga Wełna z ul. Makowskiego 5. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

27 kwietnia 2024