Ogłoszenia na 6. Niedzielę Wielkanocną

13 maja 2023r. Odsłon: 577

Dziś o godz. 9:00 z Wawelu wyrusza coroczna procesja na Skałkę ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Zakończenie na Skałce, po Mszy świętej, której przewodniczył będzie bp Jan Kopiec, biskup senior diecezji gliwickiej.

• we wtorek - Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich Bożych łask.

• Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III ze Szkoły nr 15 przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast za tydzień o 12:30 Komunia Święta dzieci ze Szkoły św. Jadwigi.
  • W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Pamiętajmy w tych dniach  w modlitwie również o tegorocznych maturzystach.
  • W dniu 24 maja tego roku przypada 50 rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Z tej okazji zostanie odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna w katedrze na Wawelu, w sobotę 20 maja o godz. 12:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych naszej archidiecezji do udziału w tej Eucharystii i modlitwy za naszego Metropolitę.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca, składka na tacę będzie kolejną składką inwestycyjną. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub poprzez stojący przy wyjściu z kościoła bezgotówkowy ofiaromat, a także wpłacane na konto. Są one przeznaczane w całości na wymianę świetlików i okien w kościele. W minionym tygodniu, na razie w dolnej kaplicy, rozpoczął się demontaż witraży. Okna będą wymieniane, a witraże po renowacji zostaną zamontowane w nowych ramach okiennych.
  • Więcej informacji znajdziemy w naszym Biuletynie parafialnym przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp. Janiny Gurbała z ul. Krowoderskich Zuchów 18, która w tym tygodniu odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

24 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika, albo św. Jerzego, męczennika