Ogłoszenia na 7. Niedzielę Zwykłą

19 lutego 2022r. Odsłon: 911

W naszej modlitwie pamiętajmy o najbardziej aktualnych intencjach, jakie podsuwa nam bieżąca sytuacja. Prośmy o pokój na świecie, szczególnie na Ukrainie i na terenach Europy środkowej i wschodniej. W tej intencji śpiewamy na Mszach świętych Suplikacje. Pamiętajmy ciągle o chorych i zmarłych w wyniku pandemii oraz wspierajmy pracowników służby zdrowia. Nadal prosimy również o roztropność i zachowywanie w kościele zasad sanitarnych.

• we wtorek - święto Katedry św. Piotra Apostoła
  • w środę     - wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególne życzenia składamy ks. Mirosławowi Czapli, który w sobotę będzie obchodzić imieniny. Życzymy błogosławieństwa w życiu kapłańskim  i w posłudze duszpasterskiej dla naszej wspólnoty, a także darów Ducha Świętego w pracy w sądzie biskupim.

• We wtorek 22 lutego, jak co miesiąc, zapraszamy na różaniec w intencji rodzin i osób samotnych z naszej parafii za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:30 przy relikwiach Ojca Świętego, a zakończy Apelem Jasnogórskim. Będą także odczytane prośby, które w dowolnym czasie można wrzucać do skrzynki umieszczonej przy relikwiach. Zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową okazję do wieczornej modlitwy.
  • W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem prowadzona będzie kwesta na rzecz Alma Spei - hospicjum domowego dla dzieci. Opiekuje się ono nieuleczalnie chorymi, umierającymi dziećmi z Krakowa i Małopolski. Świadectwem troski hospicjum są dzieci, które pomimo nieuleczalnej choroby są uśmiechnięte do ostatnich chwil swojego życia.
  • Już za niespełna dwa tygodnie rozpoczniemy kolejny w naszym życiu Wielki Post. Modlitwą o owoce tego wyjątkowego czasu będzie tzw. 40-to godzinne nabożeństwo, czyli trzydniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ono w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12:30 i potrwa do godz. 17:00, a następnie w poniedziałek i wtorek od 15:00 do 18:30. Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w tej modlitwie w dogodnym czasie.
  • Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę przeznaczona jest na inwestycje w kościele.
  • Szkoła Podstawowa nr 21 serdecznie zaprasza na dni otwarte, od poniedziałku 21 lutego do piątku 25 lutego, codziennie od godz. 15:30 do 17:30. Dokładne informacje można znaleźć na plakacie przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej szkoły,
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Marianna Chochół z ul. Stachiewicza 47, Michalina Duś i Jadwiga Grzyb z ul. Rusznikarskiej 15, Kazimierz Hajos z ul. Krowoderskich Zuchów 26, Józef Chmiel z ul. Krowoderskich Zuchów 24, Zdzisław Richter z ul. Wybickiego 40, Tadeusz Stasiuk z ul. Kluczborskiej 5 oraz Jadwiga Lipiarz z ul. Krowoderskich Zuchów 18. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

18 kwietnia 2024