Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

23 kwietnia 2022r. Odsłon: 699

Zapraszamy na centaralne uroczystosci ku czci Bożego Miłosierdzia do Łagiewnik. Dziś obchodzony jest doroczny odpust w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Główną Mszę świętą o godz. 10:00 na placu przed bazyliką odprawi Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski.

• w poniedziałek - Święto św. Marka, ewangelisty
  • we wtorek.       - Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika
  • w piątek           - Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Proboszczu, który w poniedziałek obchodzi imieniny.

• Dziś obchodzony jest doroczny odpust w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Rozpoczyna się również Tydzień Miłosierdzia.
  • Za tydzień, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi.
  • W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:30, która kończy się wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia i litanii do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do cichej modlitwy adoracyjnej w naszym kościele.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga ogłasza zapisy na wakacyjne półkolonie. Pierwszy tygodniowy turnus rozpocznie się 27 czerwca, drugi 4 lipca, a trzeci 11 lipca. Zapisy i informacje w biurze Klubu w godzinach otwarcia. Szczegóły na ulotkach i plakatach. Klub zwraca się także z prośbą o przekazanie 1% podatku. Numer KRS znajduje się na stronie internetowej klubu oraz na ulotkach przy drzwiach kościoła.
  • Wraz z Centrum Kultury im. Św. Jadwigi oraz Teatrem Tańca ,,Lilia '' serdecznie zapraszamy na spektakl Jadwiga - klejnot Wawelu, który zostanie zaprezentowany dzisiaj o godz. 19:30 w sali teatralnej. Spektakl za pomocą tańca, muzyki i gry świateł ukazuje postać św. Jadwigi, jej historię, duchowość oraz głęboką wrażliwość, mającą odzwierciedlenie w licznych dziełach miłosierdzia.Wszelkie informacje o biletach zamieszczone są na plakacie lub w internecie. Można je będzie także nabyć na godzinę przed spektaklem. Zapraszamy.
  • Na stoisku z prasą katolicką jest do nabycia najnowszy numer miesięcznika dla dzieci Staś.
  • Więcej bieżących informacji znajdziemy w najnowszym biuletynie, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to: śp.: Jan Piotrowicz z ul. Stachiewicza 31, Leokadia Kowalska z ul. Stachiewicza 35B, Janusz Góralski z ul. Krowoderskich Zuchów 15 oraz Maria Lipińska z ul. Opolskiej 27. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.