Ogłoszenia na Niedzielę Najświętszej Trójcy

11 czerwca 2022r. Odsłon: 1413

• w poniedziałek - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  • we wtorek         - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • w czwartek       - Uroczystość Bożego Ciała
  • w piątek            - wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych.

• Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz tym, którzy pomogli w organizacji odpustu ku czci św. Jadwigi Królowej i jubileuszu kapłaństwa Księdza Prałata Jana Dziaska. W ramach dalszego świętowania Szkoła św. Jadwigi zaprasza dziś na kiermasz ciast, a Akcja Katolicka na kiermasz książek.
  • Dziękujemy Szkole Św. Jadwigi również za organizację Questingu Rodzinnego o św. Jadwidze. Laureaci zostaną nagrodzeni dziś na Mszy św. o godz. 11:00.
  • Dziś o godz. 18:00 odprawimy akatyst do św. Jadwigi. Zapraszamy do modlitewnego udziału i uczczenia śpiewem naszej Patronki.
  • Dzisiaj gości w naszym kościele i głosi kazania ks. Grzegorz Kurzec, który jest jednym z głównych  przewodników Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę. Po każdej Mszy świętej jest możliwość wsparcia dowolnym datkiem organizacji tegorocznej pieszej pielgrzymki do Częstochowy.
  • W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym z wyjątkiem popołudnia, kiedy nie będzie Mszy o 17:00. Natomiast o godz. 16:00 odprawiona będzie główna Msza święta z procesją do czterech ołtarzy. Po niej będą jeszcze Msze święte o 18:30 i 20:30. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do wzięcia udziału w tym Święcie Eucharystii. Prosimy zwłaszcza osoby do świec i sztandarów, dzieci komunijne i rocznicowe w białych strojach, dzieci z klas I, II i przedszkolne do sypania kwiatów. Prosimy także, aby udekorować okna przy trasie procesji, która przejdzie tradycyjną trasą.
  • Po Bożym Ciele zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na codzienną procesję o godz. 18:00, przed Mszą wieczorną, w ramach Oktawy tej Uroczystości.
  • Za tydzień wspólnota niepełnosprawnych Bystrzaki, która działa przy naszej parafii, będzie kwestować na zorganizowanie wakacji dla swoich podopiecznych.
  • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Dziś kończy się w naszej archidiecezji czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Skały zaprasza na XIX Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Wojskowych i Dętych, który odbędzie się za tydzień, w niedzielę 19 czerwca, w Skale. Występy orkiestr dętych z Polski i zagranicy oraz pokazy wojskowe poprzedzi Msza św. na placu o godz. 14:00.
  • W przyszłą niedzielę wypada trzecia niedzielę miesiąca. Składka na tacę będzie przeznaczona na parafialne inwestycje. W dalszym ciągu jedynym przeznaczeniem tej składki jest wymiana okien witrażowych i  świetlików w kościele.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga informuje, że są jeszcze wolne miejsca na pierwszy turnus półkolonii, który rozpocznie się 27 czerwca. Zapisy i informacje w biurze Klubu w godzinach otwarcia. Szczegóły na ulotkach i plakatach.
  • W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy artykuł o naszym parafialnym odpuście i jubileuszu ks. Prałata. Do nabycia na stoisku z prasą pod chórem. Zachęcamy.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp. Małgorzaty Kirsz z ul. Krowoderskich Zuchów 5, która w tym tygodniu odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.