Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

08 kwietnia 2023r. Odsłon: 683

Kończymy dzisiaj Święte Triduum Paschalne. Wielkanoc jest największym Świętem dla każdego chrześcijanina. Dzielimy się radością z Paschy Chrystus, czyli Jego przejścia ze śmierci do życia. Znakiem tego wydarzenia jest pełne nadziei świadectwo pustego Grobu. O godz. 18:00 zapraszamy dzisiaj na uroczyste nieszpory wielkanocne.

• Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  • Dziękujemy serdecznie ks. Norbertowi i siostrze Renacie, a także innym osobom, które włożyły bardzo wiele pracy, by stworzyć wyjątkowe i piękne świąteczne dekoracje. Dziękujemy również za przygotowanie i oprawę uroczystości Wielkiego Tygodnia całej Służbie Liturgicznej, a szczególnie organistce p. Patrycji wraz z naszym parafialnym chórem Cantate Domino, p. Łukaszowi, siostrom Małgorzacie, Rafaeli i Wiktorii, dzieciom i młodzieży. Księżom szczególnie za posługę w konfesjonale. W końcu wszystkim Parafianom i Gościom za liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego, wspólną modlitwę i skupienie, za obecność w świątyni o różnych porach dnia i nocy.
  • W czwartek 13 kwietnia wspólnota Chrystus na Krowodrzy zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej.
  • W przyszłą niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na uroczystości odpustowe do Sanktuarium w Łagiewnikach.
  • Także w przyszłą niedzielę, 16 kwietnia, naszą Parafię odwiedzi brat Jacek Waligóra, kapucyn z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Dzieło prowadzi w Krakowie dwa Centra, w których udziela pomocy doraźnej, specjalistycznej i mieszkaniowej dla ponad 1600 osób bezdomnych. Na każdej Mszy Świętej brat wygłosi do nas słowo, a po Mszach Świętych będzie także możliwość finansowego wsparcia Dzieła.
  • W najbliższy piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Za tydzień składka na tacę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, będzie w całości przeznaczona na parafialne inwestycje.
  • Więcej informacji w naszym świątecznym biuletynie, który dziś jest wydany w pełnym kolorze. Zachęcamy do lektury.
  • Na trwające Święta Wielkanocne życzenia do całej Archidiecezji Krakowskiej skierował Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski, błogosławiąc nam na Święte Dni, w których objawia się „siła niezniszczalnego Życia”. Pełny tekst tych życzeń znajdziemy w gablotach przed kościołem i na stronie internetowej parafii.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy tworzą wspólnotę pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej i przychodzą do naszej świątynii, by modlić się i oddawać cześć Najwyższemu Bogu, składamy najlepsze życzenia świąteczne w imieniu wszystkich Księży i Sióstr pracujących w naszej parafii. Niech radość wielkanocna trwa w Naszych sercach jak najdłużej. Niech zaowocuje w naszych sercach wszelkim dobrem. Pamiętajmy wytrwale w tym świątecznym czasie o naszych braciach i siostrach z Ukrainy, cierpiących w wyniku wojny. Oby Święta Jezusowego zwycięstwa nad śmiercią wlały w nasze serca trwały pokój i były znakiem rychłego zwycięstwa dobra nad złem. Chrystus Prawdziwie Zmartwychwstał. ALLELUJA!!!

24 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika, albo św. Jerzego, męczennika