Ogłoszenia na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

31 grudnia 2022r. Odsłon: 1020

W piątkową Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli  Święto Trzech Króli Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym. Przy ołtarzu będzie można nabyć kadzidło i kredę. Dochód będzie przeznaczony na działalność naszej scholi dziecięcej „Radosne nutki”.

W liturgii Kościoła:

• w poniedziałek           - wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu
  • w piątek                      - Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli
  • w przyszłą niedzielę   - Święto Chrztu Pańskiego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• W sobotę podczas uroczystego nabożeństwa zakończyliśmy i podsumowaliśmy Stary Rok 2022. Dziękowaliśmy za każde dobro, a także przepraszaliśmy Boga za wszelkie słabości i grzechy. Mamy nadzieję, że z Bożą pomocą 2023 rok będzie lepszy dla nas i dla świata, że zakończy się tragiczna wojna na Ukrainie, o co prosiliśmy wczoraj i pragniemy prosić także dzisiaj, w pierwszym dniu Nowego Roku. Dokładne podsumowanie minionego roku w liczbach przedstawimy w biuletynie za tydzień.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 19:15 adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Chrystus na Krowodrzy. W piątek spowiedź od 16:30. O 18:00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o godz. 11:00 zapraszamy starszych i chorych na Mszę świętą w kaplicy Matki Bożej, a o 17:45 na różaniec fatimski w górnym kościele.
  • Dzisiaj gościmy w naszym kościele znany nam zespół Zbrucz z Tarnopola z Ukrainy, który śpiewa kolędy i pieśni bożonarodzeniowe.
  • W przyszłą niedzielę, jak w każdym 8 dniu miesiąca, zapraszamy o godz. 18:00 na nabożeństwo do naszej Patronki św. Jadwigi Królowej.
  • Również w przyszłą niedzielę, po Mszy świętej o godz. 18:30 wspólnota Chrystus na Krowodrzy zaprasza na wspólne czuwanie i kolędowanie przy żłóbku Pana Jezusa.
  • Dzisiaj pojawił się całościowy harmonogram tegorocznych odwiedzin kolędowych. Jest wywieszony na drzwiach wejściowych do kościoła oraz TUTAJ. Bardzo prosimy, by zapoznać się z nim i umożliwić spotkanie duszpasterskie w podanym terminie. Przypominamy, że w tym roku będziemy przede wszystkim odwiedzać mieszkania tych parafian, którzy potwierdzili chęć przyjęcia kolędy i zgłosili ten fakt w parafii. Takie zgłoszenia zbieraliśmy przez cały adwent, czyli od końca listopada do Świąt.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Danuta Piechuta z ul. Wybickiego 14, Barbara Słomińska-Sadowicz z ul. Rusznikarskiej 14, Przemysław Siudut z ul. Stachiewicza 19 i Lucyna Franczuk z ul. Krowoderskich Zuchów 9. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

27 kwietnia 2024