Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

05 czerwca 2022r. Odsłon: 803

W środę obchodzić będziemy odpust parafialny ku czci św. Jadwigi Królowej, w 25 rocznicę Jej kanonizacji. Sumę odpustową o godz. 18:30 odprawi ks. Prałat Jan Dziasek, który w tym roku obchodzi 60 rocznicę święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy w dniu naszej Patronki i radości jubileuszowej ks. Prałata.

• w poniedziałek - Święto NMP Matki Kościoła
  • w środę             - wspomnienie św. Jadwigi Królowej

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Serdeczne życzenia składamy dzisiaj ks. Norbertowi, który w poniedziałek będzie obchodził imieniny. Niech w tym pierwszym roku pracy w naszej wspólnocie oraz na kolejne lata wśród nas, Pan Jezus błogosławi i obdarza wszelkimi łaskami, a św. Jadwiga niech wyprasza moc ducha w realizacji powołania kapłańskiego.

• Od wczoraj trwa festyn parafialny. W sali teatralnej po godz. 12:00 odbędą się pokazy taneczno-gimnastyczny dzieci z Parafialnego Klubu Sportowego. Szczegóły znajdziemy na plakatach przy wejściach do kościoła.
  • W przyszłą niedzielę Szkoła Katolicka św. Jadwigi zaprasza przedpołudniem na Kiermasz Ciast, a Parafialny Oddział Akcji Katolickiej na kiermasz książki.
  • Także w przyszłą niedzielę, o godz. 18:00,  akatyst do św. Jadwigi. Zapraszamy do modlitewnego udziału i uczczenia śpiewem Patronki naszej wspólnoty.
  • Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny zbiera po Mszach świętych datki na kuchnię św. Jadwigi. Dziękujemy za każdy dar serca.
  • Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Ksiądz Stanisław Molendys, pracujący w naszej parafii, został w ubiegłym tygodniu uroczyście włączony do Kapituły świętego Floriana i św. Jana Pawła II jako kanonik honorowy. Serdecznie gratulujemy ks. Stanisławowi tego zaszczytu i zasilenia kapituły, do której należą już jako kanonicy gremialni: ks. Prałat Jan Dziasek i ks. Proboszcz Marek Hajdyła.
  • W przyszłą niedzielę kazania w naszym kościele wygłosi ks. Grzegorz Kurzec, który jest jednym z głównych  przewodników Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę. Po każdej Mszy świętej będzie możliwość wsparcia organizacji tegorocznej pieszej pielgrzymki do Częstochowy.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Anna Bożek z ul. Palacha 9 i Marek Dudek z ul. Kluczborskiej 48 A. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

26 kwietnia 2024