Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

27 maja 2023r. Odsłon: 692

W ramach nabożeństwa o godz. 18:00 odprawimy dzisiaj Akatyst do Ducha Świętego. Zapraszamy do licznego udziału i włączenia się w śpiew na chwałę Trzeciej Osoby Trójcy Św.

• w poniedziałek - Święto NMP Matki Kościoła
  • w środę             - Święto Nawiedzenia NMP
  • W czwartek      - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • W sobotę          - wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Najlepsze życzenia wszelkich potrzebnych łask Bożych i opieki Matki Najświętszej składamy pani Magdzie, organistce z dolnej kaplicy, która w poniedziałek obchodzi imieniny.

• Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III ze Szkoły nr 113 przystępują do Pierwszej Komunii Świętej.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież ze wspólnoty „Chrystus na Krowodrzy”. W piątek okazja do spowiedzi od 16:30. O godz.17:00 Msza święta dla dzieci. W sobotę o godz. 11:00 Msza święta dla chorych i starszych w kaplicy, a różaniec fatimski o 17:15 w kościele.
  • Spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie w poniedziałek 29 maja po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy także nowe osoby. W przyszłą niedzielę Zespół będzie zbierał datki na kuchnię św. Jadwigi.
  • W sobotę 3 czerwca organizujemy w ramach XI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca wyjazd do Częstochowy. Wyruszymy o godz. 6:00 spod kościoła. Zapraszamy Róże Różańcowe i wszystkich chętnych, którzy chcieliby się pokłonić Czarnej Madonnie. Zapisy w zakrystii u ks. Norberta i s. Renaty do 31 maja włącznie.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy do środy o godz. 18:00. Natomiast od czwartku, również o 18:00, nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga informuje, że trwają zapisy na obozy: rekreacyjno-sportowy we Włoszech oraz piłkarsko-siatkarski w Kamienicy w Gorcach.  Są również wolne miejsca na półkolonie  „Wakacje z Jadwigą”. Szczegóły na plakatach oraz w biurze klubu.
  • W dzisiejszą niedzielę po Mszach świętych Akcja Katolicka proponuje zakup najnowszych pozycji książkowych. Książki są do nabycia przy stoliku obok wejścia do kościoła lub w zakrystii.
  • W zakrystii można także kupić specjalny dodatek do tygodnika Niedziela.
  • Również dzisiaj, przy naszym kościele prowadzona jest kwesta dla znanego nam już chorego Stasia. Priorytetem jest dla niego bardzo drogi specjalistyczny sprzętu do neurostymulacji mózgu. Oczywiście inne terapie i leczenie pozostają bez zmian i są równie ważne, bo przynoszą znaczną poprawę. Z serca dziękujemy każdemu, kto może i zechce włączyć się w pomoc dla Stasia.
  • Dworek Białoprądnicki i Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały zapraszają na Rodzinny Piknik z atrakcjami, z okazji Dnia Dziecka. Odbędzie się on dzisiaj od godz. 15:00 do 19:00.
  • Grupa z Mistrzejowic wraz z parafią w Zielonkach zaprasza na 3. Pielgrzymkę Rowerową z Krakowa do Oświęcimia w sobotę 10 czerwca. Zapisy przez internet. Szczegóły na plakatach.
  • Na zakończenie maja, miesiąca maryjnego, serdecznie zapraszamy na spektakl o św. Bernadecie, której Matka Boża objawiła się w Lourdes. Odbędzie się on we wtorek 30 maja o godz. 19:00 w sali teatralnej. W spektaklu występują osoby niepełnosprawne - podopieczni Fundacji HCPT Polska oraz jej wolontariusze, których celem jest pozyskanie środków na wspólny wyjazd do Lourdes. Szczegóły na plakatach.

23 kwietnia 2024
Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski