Ogłoszenia na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

17 kwietnia 2022r. Odsłon: 717

Kończymy dzisiaj Święte Triduum Paschalne. Wielkanoc jest największym Świętem dla każdego chrześcijanina. Dzielimy się radością z Paschy Chrystus, czyli Jego przejścia ze śmierci do życia. Znakiem tego wydarzenia  jest pełne nadziei świadectwo pustego Grobu. O godz. 18:00 zapraszamy dzisiaj na uroczyste nieszpory wielkanocne.

• Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  • Dziękujemy serdecznie ks. Dariuszowi i siostrze Renacie, a także innym osobom, które włożyły bardzo wiele pracy, by stworzyć wyjątkowe i piękne świąteczne dekoracje. Dziękujemy również za przygotowanie i oprawę uroczystości Wielkiego Tygodnia całej Służbie Liturgicznej, a szczególnie organistce p. Patrycji wraz z naszym parafialnym chórem Cantate Domino, p. Łukaszowi, siostrom Rafaeli i Wiktorii, dzieciom i młodzieży. Księżom szczególnie za posługę w konfesjonale. W końcu wszystkim Parafianom i Gościom za liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego, wspólną modlitwę i skupienie, za obecność w świątyni o różnych porach dnia i nocy. Po dwóch trudnych latach, gdy niska frekwencja wymuszona była przez pandemię, licznie wracamy do wspólnoty św. Jadwigi na Krowodrzy, co cieszy i pokazuje, jak bardzo nam tego potrzeba.
  • W przyszłą niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na uroczystości odpustowe do Sanktuarium w Łagiewnikach.
  • W piątek 22 kwietnia, jak co miesiąc, zapraszamy na różaniec w intencji rodzin i osób samotnych z naszej parafii za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:30 przy relikwiach Ojca Świętego, a zakończy Apelem Jasnogórskim. Będą także odczytane prośby, które w dowolnym czasie można wrzucać do skrzynki umieszczonej przy relikwiach. W duchu wielkanocnym, zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową okazję do wieczornej modlitwy.
  • Dzisiejsza składka na tacę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, jest w całości przeznaczona na parafialne inwestycje. Przypominamy, że jedynym przeznaczeniem tej składki jest wymiana okien witrażowych i  świetlików w kościele. Bóg zapłać za każdy datek złożony na ten cel na tacę, a także za każdą wpłatę na konto parafialne lub poprzez bezgotówkowy ofiaromat, znajdujący się przy wyjściu z kościoła.
  • Wraz z Centrum Kultury im. Św. Jadwigi oraz Teatrem Tańca ,,Lilia '' serdecznie zapraszamy na spektakl Jadwiga - klejnot Wawelu, który zostanie zaprezentowany w niedzielę za tydzień o godz. 19:30 w sali teatralnej. Informacje o biletach zamieszczone są na plakacie lub w internecie. Można je będzie także nabyć na godzinę przed spektaklem. Zapraszamy.
  • Więcej informacji w naszym świątecznym biuletynie, który dziś jest wydany w pełnym kolorze. Zachęcamy do lektury.