04 czerwca 2016r. Odsłon: 1674

• w środę    - wspomnienie św. Jadwigi Królowej
  • w piątek   - wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa
  • w sobotę  - wspomnienie św. Barnaby, Apostoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• W środę obchodzić będziemy odpust parafialny ku czci św. Jadwigi Królowej. Sumę odpustową o godz. 18:30 odprawi ks. dr hab. Robert Tyrała. Kazanie wygłosi ks. Wiesław Hudek. Nasz parafialny chór wykona premierowo Hymn do św. Jadwigi napisany przez Henryka Botora i ks. Wiesława Hudka. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy i refleksji w dniu poświęconym naszej Patronce, czyli w środę wieczorem.
  • Natomiast w sobotę i niedzielę zapraszamy na festyn parafialny. W sobotę zawody sportowe i konkursy dla dzieci. Zapraszamy także rodziców, babcie, dziadków, ciocie, wujków, kuzynów i przyjaciół rodziny na Sztafetę „Droga Miłosierdzia”. Start o godz. 11:00 na dziedzińcu przed szkołą. Gwarantujemy dobrą zabawę i upominek dla każdej rodziny. Szczegóły znajdziemy na plakatach.
  • Natomiast w sobotę wieczorem o godz. 19:15 zapraszamy wszystkich na radosny koncert Lidii Jazgar z Zespołem Galicja. Koncert odbędzie się w sali teatralnej, wstęp wolny.
  • W przyszłą niedzielę Szkoła Katolicka św. Jadwigi zaprasza od 9:00 do 12:30 na Kiermasz Ciast. Dochód zostanie przeznaczony na renowację placu zabaw dla dzieci, który znajduje się pomiędzy szkołą, a domem parafialnym.
  • Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza również w przyszłą niedzielę od 9:00 do 17:00 na kiermasz książki. W ramach kiermaszu proponujemy możliwość wymiany przeczytanych książek i czasopism lub nabycie ich za symboliczną cenę. Uzyskane środki przeznaczymy na działalność statutową Akcji Katolickiej. Zachęcamy do udziału w tej pożytecznej akcji.
  • Dziś o godz. 18:00 odprawimy po raz pierwszy akatyst do św. Jadwigi, z tekstem autorstwa naszej parafianki. Zapraszamy do modlitewnego udziału i uczczenia śpiewem Patronki naszej wspólnoty.
  • Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny zbiera po Mszach świętych datki na kuchnię św. Jadwigi działającą przy naszej parafii. Dziękujemy za każdy dar serca.
  • Natomiast w niedzielę za tydzień Braterstwo Chorych będzie kwestować przy kościele na pokrycie kosztów wakacyjnego wyjazdu swoich członków.
  • Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas I gimnazjum odbędzie się we wtorek 7 czerwca, a dla klas II w środę 8 czerwca o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali nr 6.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła. Dziś znajdziemy w nim dokładny program obchodów odpustowych ku czci św. Jadwigi.
  • Módlmy się za naszego parafianina śp.: Stanisława Matuszyńskiego z ul. Stachiewicza 15, który ostatnio odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

5 maja 2024