3. Niedziela Wielkanocna

17 kwietnia 2015r. Odsłon: 1692

• w czwartek  - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika
  • w sobotę      - Święto św. Marka Ewangelisty

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczególnie Księdzu Proboszczowi, który w sobotę obchodzić będzie imieniny, życzymy wszelkich łask Bożych w pracy duszpasterskiej oraz opieki Matki Najświętszej w życiu osobistym.

• W piątek zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu od 17:00 do 18:30.
  • Informujemy, że nasz parafianin Michał Misiuda, syn Stanisława i Teresy, kleryk V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie, przyjmie 16 maja tego roku święcenia diakonatu. Życzymy mu darów Ducha Świętego i owocnego przygotowania do święceń. Prosimy także wszystkich parafian o życzliwą modlitwę w jego intencji.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga ogłasza zapisy na obozy sportowo rekreacyjne. Obozy są ogólnodostępne dla wszystkich dzieci i młodzieży - nie tylko z klubu. W te wakacje proponujemy 3 obozy: w połowie lipca obóz sportowo rekreacyjny we Włoszech, na przełomie lipca i sierpnia rekreacyjno sportowy nad morzem w Jastrzębiej Górze oraz w sierpniu sportowy piłkarsko siatkarski w Zawoi. Szczegółowe informacje na ulotkach przy drzwiach oraz na stronie internetowej. Zapisy w biurze klubu.
  • Dziś po Mszach świętych przed kościołem ksiądz Dariusz Oko rozprowadza i podpisuje nową książkę o współczesnej Polsce, której jest współautorem. Wśród dwudziestu innych autorów są między innymi profesorowie Bogdan Chazan i Andrzej Nowak oraz fotograf Adam Bujak.
  • Zapraszamy do sali teatralnej naszego kościoła na koncert charytatywny „Wiosna, ach to ty” na rzecz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 3 w Krakowie, dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. W koncercie wystąpią m.in. znani artyści Teatru Starego, Piwnicy pod Baranami, Loch Kamelot oraz Angelika Kot – finalistka Voice of Poland. Koncert odbędzie się w czwartek 23 kwietnia o godz. 19.00. Informacja o możliwości nabycia biletów i inne szczegóły na plakatach na drzwiach kościoła. Zapraszamy.
  • W przyszłą niedzielę będzie możliwość pomocy rodzinie dotkniętej chorobą nowotworową i będącej w dramatycznej sytuacji. Po Mszach świętych zbierać będą oni dobrowolne datki na leczenie.
  • Więcej ogłoszeń i informacji znajdziemy w najnowszym biuletynie, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła. Dzisiaj polecamy szczególnie artykuły o parafialnym Kręgu Biblijnym oraz o Światowych Dniach Młodzieży.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Zuzanna Siemianowska z ul. Stachiewicza 27, Kazimierz Węgrzecki z ul. Kluczborskiej 4, Henryk Jędraszyk z ul. Krowoderskich Zuchów 11, Edward Hytroś z ul. Stachiewicza 27, Józefa Królikowska z ul. Łokietka 53, Julian Matuszczyk z ul. Łokietka 59 i Jacek Simsak z ul. Stachiewicza 17. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024