11 listopada 2017r. Odsłon: 1207

• w poniedziałek - wsp. św. męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna
  • w czwartek       - wsp. Matki Bożej Miłosierdzia
  • w piątek            - wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • w sobotę           - wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkich potrzebnych łask.

• Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli i prośbą abp. Marka Jędraszewskiego, prowadzona jest dzisiaj przy kościołach archidiecezji zbiórka do puszek na cele charytatywne w ramach wprowadzonego przez papieża Franciszka 1. Światowego Dnia Ubogich. Jak słyszeliśmy w liście Arcybiskupa Krakowskiego, połowa zebranych środków zostania wykorzystana w pomocy charytatywnej działającej przy naszej parafii, a druga połowa będzie przekazana na diecezjalne dzieła pomocowe.
  • Natomiast w niedzielę za tydzień kwestować będą przy naszym kościele przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem.
  • Z racji przypadającego w czwartek Święta Matki Bożej Miłosierdzia w naszej kaplicy, przy obrazie Matki Boskiej Ostrobramskiej odprawimy wszystkie Msze święte poranne i Mszę św. wieczorną, a także odmówimy różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 18:00. Zapraszamy i zachęcamy do uzyskania w naszej kaplicy odpustu na zwykłych warunkach.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie w kościele, o godz. 18:00.
  • Więcej ogłoszeń w najnowszym biuletynie wyłożonym przy wyjściach. Dziaisj szczególnie polecamy artykuł o współczesnych prześladowaniach w Kościele.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Julia Bielatowicz z ul. Łokietka 51 i Adam Pawlik z ul. Stachiewicza 35a. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

30 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża